Za hudbou zve Simona Osičková

Měsíc únor je pro někoho suchým měsícem, ať už z pohledu abstinence od alkoholu či z pohledu kulturní utlumenosti, protože sezóna se začíná teprve rozbíhat. V brněnských klubech to však rozhodně neplatí pro nabídku koncertů v rámci rapové a hiphopové scény.

Za hudbou zve Ivana Osičková

Za sebe rozhodně doporučuji koncert ze série Cheap Thrills 28. 2. v Kabinetu MÚZ, kde vystoupí hned čtyři kapely (PAST, Sekvoye, Edúv syn a Fvck_kvlt), za vidění stojí zejména experimental-rap duo PAST – kromě hudebního ztvárnění vás dostanou především svými texty. Další lahůdkou určitě bude koncert Prago Union, kteří brněnskému publiku představí nové album PerpetuumPromile, těšit se můžete rovněž na londýnský hip-hop/reggae MC DEADLY HUNTA, a to vše 13. února. Pokud Prago Union nestihnete tento měsíc, těšit se můžete na jejich vystoupení v prostorách Kabinetu MÚZ i 27. 3.

Loňský rok byl ve znamení výročí 30 let od revoluce a 80. léta byla často skloňovaným tématem. Na to se nejspíš rozhodli navázat v Sono Centru, kde se můžete 22. 2. těšit na G’OLDIES: největší hity 80. a 90. let s DJ NESQUICKem 12, kde zazní hity od skupin Queen, ABBA, Bee Gees, Europe, AC/DC a chybět nebude ani Dj Bobo, takže pokud budete mít retro náladu, určitě vyrazte.

V rámci klasiky si pak nenechte ujít Filharmonii Brno a koncert Kdo je na světě nejmocnější?, který se odehraje 27. 2. a 28. 2. v Kulturním centru Babylon. Zazní skladby Leoše Janáčka – Z mrtvého domu, předehra k opeře, Mieczyslawa Weinberga (Moisej Vajnberga) – Koncert pro trubku a orchestr op. 94 a Bohuslava Martinů – Kdo je na světě nejmocnější? Orchestrální suita z baletu H 133 A.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307