ZA HUDBOU ZVE TOMÁŠ KELAR

Rád bych pozdravil tímto krátkým textem celé krásné Brno a vybídl jeho obyvatele, aby si vybrali z pestré kulturní (a zejména hudební) nabídky, kterou v posledních letech konečně nabízí. Je radost žít ve městě, v němž má každý možnost najít svůj prostor či kulturní akci podle svého gusta. Snad jen ten pořádný festival alternativní hudby nám stále chybí, ale to taky časem Brno zvládne...

ZA HUDBOU ZVE TOMÁŠ KELAR

Letní festivalová sezóna už je dávno za námi, proto doporučuji, co se alternativní hudby týče, sledovat dramaturgické počiny Marie Butula z klubu Fléda, Davida Štrobacha a jeho současně migrující klub Herna, AVA kolektiv, Matyáše Dlába a jeho Soft allnighters a v neposlední řadě prostory Bajkazyl, PRAHA, Leitnerka, Sibiř a kolektiv Soul Ex Machina. A samozřejmě Kabinet MÚZ, který je bezpochyby jedním neživějších míst v Brně, kam se chodí za hudbou. Podzimní program je nabitý nejen koncerty. Nebudou chybět ani klasické divadelní večery, například v podání Bafni a BEST divadlo, večery s DJem nebo filmový cyklus Kabinet FilMÚZ se zajímavými hosty.

V nabídce je hudba všech žánrů, od hip-hopu přes pop až po hardcore či techno. V říjnu bych vás rád pozval na Acute Dose, kteří v Kabinetu 31. října pokřtí svou novou desku. Společně s nimi zahraje i prešovské kvarteto Vojdi a legendární „prorok krutovlády elektrických kytar“ – Lazer Viking. Sobota 29. října se bude odehrávat ve znamení rapu a elektroniky. V Kabinetu se zastaví polské duo SYNY, domácí elektronický projekt LAVRA a ambientně-kytarová dvojice SÍTĚ. Ostravští PLA CES se u nás ukážou 20. října a přesně o týden později, 27. října, zaplní pódium klubu početná sestava Zvíře jménem podzim. Pokud se ptáte, odkud vítr fouká, stačí zmínit, že jde o nejnovější projekt Jakuba Königa, známého jako Kittchen.

Já osobně si v říjnu za hudbou zajdu i do jiných klubů. Rozhodně doporučuji Povodí Ohře, kteří zahrají 5. října v brněnském kulturním prostoru PRAHA. Tato hlučná kapela letos objela snad všechny festivaly alternativní hudby a stala se tak trochu fenoménem letošního léta. Dalším místem, kde se zaručeně dočkáte skvělého koncertu, je Bajkazyl. Jejich podzimní line-up stojí za to! V říjnu chystají například koncert kapel Songs From Utopia a Kochlea, který proběhne 5. října. Směle vybírejte, Brno má rozhodně co nabídnout!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307