ZA JÍDLEM ZVE JANA JANULÍKOVÁ

Z městských center definitivně zmizely zahrádky. To je důvod ke smutku, pokud tedy zrovna nejste v Brně. Máte-li štěstí a v Brně jste, není to fakt, který by vás měl uvrhnout do hluboké podzimní deprese, ale výzva. Nic vás totiž nebude rozptylovat od hloubkového průzkumu podzimních menu místních restaurací a bister nebo nastudování nové koktejlové nabídky vyhlášených barů. Většinu podniků, o kterých se v Brně mluví, najdete v přehledné brožuře Gourmet Brno 2018.

ZA JÍDLEM ZVE JANA JANULÍKOVÁ

Měsíc listopad navíc kromě podzimních plískanic přináší i svátek svatého Martina a s ním spojenou svatomartinskou husu a košt mladých vín; ty oživí v polovině měsíce náměstí Svobody. Vin(n)osti svatého Martina již počtvrté umožní setkání řemeslníků, farmářů a výrobců tradičního občerstvení. Hlavní slovo tu budou mít samozřejmě vinaři a jejich nabídka mladých Svatomartinských vín.

Několik dní nato, konkrétně 23. listopadu, pak bude centrum živé více než dost. Začínají totiž Brněnské Vánoce a adventní trhy životem zaplaví hned čtyři centrální náměstí. Trhy na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí si návštěvníci letos užijí přes celé vánoční svátky, končit budou na přání řady návštěvníků až 28. prosince! A právě na Dominikánském náměstí se bude jednat o více než měsíc trvající gastronomický festival nejen lokálních chutí a vůní – Gurmánské Vánoce. V malebném prostředí historického náměstí se vzdálíte ruchu města a předvánočnímu shonu. Stačí pár kroků a ocitnete se uprostřed té pravé poklidné adventní atmosféry. Kolem dokola celého náměstí vyroste dvanáct stánků s pestrou nabídkou pokrmů a nápojů, která vás v klidu určitě nenechá. Ochutnáte kapří hranolky a Čapunč Pivnice U Čápa, další rybí pochoutky ve stánku Fish & Chips, skvělý svařák vinotéky Just Wine, drinky „horký štrůdl“ a Aperol Spritz baru Mandarin, horké míchané nápoje v baru Jägermeister, exotické kari i polévku kimchi, domácí řeznické speciality ze Statku Samsara i polévky a vánoční pizzu v polévkovém baru Akát & Rubín. Chybět nebude Funky Donuts, Turbomošt ani oblíbená Hromčíkova medovina a v Ježíškově baru horká čokoláda, kávové drinky, svařák a dezerty. Chuťové pohárky rozpálíte ve stánku My Chilli a posléze uklidníte například kváskovým chlebem s paštikou Boženka.

Pokud jste rodiče, na Dominikánském náměstí se díky různým atrakcím zabaví i vaše děti, takže se budete moci plně soustředit na degustaci. A to ani nemluvím o tom, že o pár metrů dál je náměstí Svobody s dalšími drinky a dalším programem. Čekají nás krásné časy!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307