ZA JÍDLEM ZVE LENKA ZELNITIUSOVÁ

Slunce svítí, teploty letí strmě vzhůru a zahrádky všech restaurací vábí k zastávce nad něčím osvěžujícím. Cobydup tady máme léto, prázdniny a dovolenkářskou sezónu. Než najedeme na oblíbený off režim, přicházím s několika tipy, jak si užít červnové dny na jedničku.

ZA JÍDLEM ZVE LENKA ZELNITIUSOVÁ

Pro všechny milovníky dobrého jídla a pití máme skvělou zprávu. Co nevidět vyjde nové číslo magazínu FOOD DRINK BRNO, kde načerpáte chutnou inspiraci na celou vyhřátou sezónu, na skvělé lokály a všelijaké speciality. Najdete tu i mapu podniků, které se rozhodně vyplatí přes léto navštívit. Ve specializovaných sekcích si pak přečtete zajímavosti ze světa piva a vína, a zjistíte tak, čím dobré jídlo zapít.

Sezóna grilování a všelijakých zahradních oslav je v plném proudu, takže rozpalte gril a zažeňte hlad něčím, co jste už dlouho neměli. Právě grilování je jedním z témat červnového FOOD DRINKu. Dále vás zasvětíme do tajů fermentace, jež nabízí obrovský prostor pro objevováníí nových chutí, struktur a vůní. Zajímáte se o udržitelnou gastronomii? I ta bude součástí nového vydání časopisu, představíme nejzajímavější projekty z této oblasti. Slibujeme, že to bude opět pecka!

Steaky jsou trendy bez ohledu na roční období, ale co si budeme povídat, v létě chutnají dvakrát tolik. Kam na vynikající steak, co opravdu nadchne? V řeznictví a bistru Mikrofarma to s masem umí. Pokud máte cestu kolem a plánujete velkolepou grilovačku, zastavte se pro výbornou flákotu masa z jejich zrárny. Červen je měsícem food festivalů a gastro akcí pod otevřeným nebem. Chtěli jste vždycky ochutnat brouka, šťavnaté housenky nebo červy na talíři? 16. června v 18.00 na Veleslavínově ulici pořádají Velký hmyzí večer. Mistři kuchaři vám hmyzí havěť připraví přímo před očima, a vy tak můžete získat recepty na nevšední domácí vaření. Saranče na másle, smažený šváb nebo snad hmyzí dezert – co si vyberete?

Pokud o tento netradiční zážitek nestojíte, můžeme vám doporučit i klasičtější akce. Vyrazte například na jeden z festivalů minipivovarů v různých částech Brna, zlatavým mokem bude totiž v létě žít celé město! Nebo vašemu jazyku lahodí spíš víno? Ochutnávky, akce a festivaly v Brně i kolem něj nabídnou to nejlepší z produkce nejen našich vinařů.

Ať je červen takový, jaký chcete, aby byl!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307