Za knihami zve Honza Žanek Hlaváček

Pomalu se blíží období, které osobně nemám moc rád. Léto je pryč, začíná se brzy stmívat a čeká nás vstávání do tmy. Na druhé straně je tento roční čas přímo ideální k tomu, abychom si zalezli do postele s knihou. Já tedy pro čtení toto místo osobně preferuji.

Za knihami zve Honza Žanek Hlaváček

Jako knihomol ve výslužbě (dnes už si pro knížku nedokážu urvat tolik času jako zamlada) musím konstatovat, že se mi literární vkus s věkem mění. Už mě tolik nepřitahují romány a vyfabulovaná dobrodružství, ale spíš literatura faktu a především jako zdroj inspirace literatura humorná. Když se chci zasmát, sáhnu například snad posté po Ruském týdnu Františka Ringo Čecha. Soudím, že legrace dnes ubývá, tak i proto jsem všech mých deset knih psaných v hantecu a o hantecu ladil do zmíněného žánru. Zvláště tu poslední, Zdar jak sviňa, která je frazeologií hantecu, bych všem pro zlepšení rozhledu a nálady doporučoval. Také mohu připomenout letní humoristickou krimi novinku nakladatelství JOTA, závěrečný díl Dublinské trilogie spisovatele Caimh McDonnella s názvem Poslední objednávky. Jedná se prý o nejhumornější krimi všech dob, ostatně začíná i končí na pohřbu...

A nakonec musím zmínit titul, na který se moc těším. Tento měsíc vyjde, ale já jsem ho už přečetl v létě přímo v rukopise, když mu moje žena dělala korekturu. Je to Malé principál neboli Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho přeložený do brněnského hantecu. Psaní se chopil můj kamarád, brněnský legendární diskžokej Jindra Eliáš. Překlad je velice laskavý a navíc doplněný hantecovo-českým slovníčkem. Publikaci nechybí překrásné ilustrace. Schválně jestli víte, že: „Hroznohadice šluknó kořist celó, žádná kósavá. Pak valí půl járu leháro, hébačka pas, jenom trávijó a hážó chrupnu.“ Krásné a poučné. Tuto knížku prostě chcete!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307