ZA KNIHAMI ZVE JANA KUNCOVÁ

Rok 2018 byl v Knihovně Jiřího Mahena mimo jiné ve znamení otevírání zcela nových či zrekonstruovaných provozů, a to hned v několika městských částech – Bystrc, Husovice, Nový Lískovec a Ořešín. Z mnohdy omšelých objektů se podařilo vytvořit elegantní krásky, které budou během celého roku zvát malé i dospělé návštěvníky do světa tajemných příběhů a stanou se, věříme, nepostradatelnou součástí jejich života.

V únoru roku letošního otevře Mahenova knihovna Mahenův památník v Masarykově čtvrti, který v současné době prochází rozsáhlou revitalizací. Ta mu navrátí ráz prvorepublikové vily s moderní interaktivní expozicí připomínající trvalý odkaz života a díla Jiřího Mahena. Památník se tak po několika měsících stane znovu místem setkávání nejen nad dobrou literaturou, ale také při kvalitních akcích zaměřených na literární i historické osobnosti a zajímavosti spojené s městem Brnem. Celý rok 2019 se tak ponese v duchu významného výročí, jímž bude 80 let od tragického úmrtí Jiřího Mahena. Ve spolupráci se Společností Jiřího Mahena se v květnu uskuteční konference připomínající tuto zajímavou osobnost a její rozsáhlou tvorbu a bude určena nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti. Po zbytek roku se zde bude konat celá řada pořadů o jednotlivých odvětvích Mahenovy činnosti (knihovnické, spisovatelské, novinářské i dramaturgické), ale i pořady o cestování, zahradničení či rybaření. Ty budou určeny pro různé věkové kategorii a podtrhnou důležitou roli, kterou v komunitním fungování Mahenův památník v Masarykově čtvrti zastává.

Kromě celé sítě starších i novějších poboček po celém Brně je možné knihovnu potkat i v samotných ulicích města prostřednictvím literárních laviček. Projekt, který vznikl před třemi lety, čítá již osm unikátních mobiliářů. Ty oživují veřejný prostor, nabízí zajímavou knižní nabídku a zpříjemňuje pobyt ve městě.

A pokud vás do knihovny zaveze ještě čtenářská šalina, ve které naleznete knihy ke čtení či zajímavé čtenářské mapy, budete mít opravdu pocit, že je knihovna na každém rohu.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307