ZA KNIHAMI ZVE LUCIE LÁDROVÁ

Pečení kváskového chleba je radost. Mouka, voda, kvásek, sůl, trocha trpělivosti a výsledek, který potěší vás i vaše blízké. Navíc je takový proces až neobvykle napínavý. Proč v rubrice o knihách začínám receptem na chléb?

ZA KNIHAMI ZVE LUCIE LÁDROVÁ

Robinu Sloanovi, autorovi románu Nonstop knihkupectví pana Penumbry, vyšla v nakladatelství Host nová kniha s názvem Kvásek. Ovšem nejedná se o kuchařku, ale nýbrž opět o lehce mysteriózní román, v němž Sloan dokázal naprosto živě vylíčit radost z pečení. Příběh však obstojí i v případě, že ve vaší lednici zatím žádný kvásek nemáte. Hlavní hrdinkou je úspěšná programátorka Lois, která je pod velkým pracovním tlakem. Když se jí v životě náhodou objeví kvásek, začne přehodnocovat svou dosavadní kariéru. Výraznými motivy románu jsou kontrast mezi tradicí a novými technologiemi, syndrom vyhoření a hledání životního poslání. Loisin příběh se navíc odehrává v atraktivním prostředí hipsterského San Franciska plného kaváren, trhů a cyklistů.

Téma technologického pokroku se objevuje také v knize Vojtěcha Matochy Prašina, jež vyšla v nakladatelství Paseka a je určena mladým čtenářům. Autor, který je mimo jiné i oddaným skautem, se netají tím, že jeho velkou inspirací jsou knihy Jaroslava Foglara. Své čtenáře zve na velké dobrodružství do fiktivní pražské čtvrti, kde nefunguje elektřina – lampy nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje a mobil je bez signálu. Ačkoliv ve „foglarovkách“ byli hrdiny především chlapečtí představitelé, Matocha jako jednu z hlavních postav vykreslil nebojácnou a inteligentní En. Takže na otázku, zda je kniha určena chlapcům, nebo dívkám, je odpověď jasná. Autor v současné době píše pokračování, takže se můžeme těšit na další díl.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307