ZA KNIHAMI ZVE MARCELA ZACHOVALOVÁ

Dlouhá punčocha není pouze příjmení smělé Pipi, pod tímto názvem najdete jen pár kroků od Obilního trhu také knihkupectví pro děti a dospívající, které však potěší i dospělé milovníky dětských knih. Pečlivě vybrané tituly, káva, útulný interiér, příjemná atmosféra a osobní přístup, to je podle nás to, co z obchodu s knihami dělá skutečné knihkupectví.

ZA KNIHAMI ZVE MARCELA ZACHOVALOVÁ

Kromě podobně naladěných zákazníků to k nám přivádí i zajímavé hosty: v sobotu 6. 10. se za námi chystá oceňovaná ilustrátorka Andrea Tachezy, o dva týdny později, 20. 10., přivítáme výtvarnici a spisovatelku Terezu Říčanovou a její živelnou loutkovou šou. V Dlouhé punčoše seženete i cizojazyčné dětské knihy, hlavně v angličtině, ale i ve slovenštině, němčině nebo polštině, pravidelně tu probíhají také anglická předčítání pro děti. 16. 10. u nás můžete strávit česko-polský večer, číst a překládat se bude Zgubiona dusza (Ztracená duše) Olgy Tokarczukové. Podrobnosti o všech akcích najdete na našem FB.

Pro polskou literaturu máme slabost a pro komiksy také, proto si nenecháme ujít výstavu „Spolu v bublinách“ pořádanou v rámci komiksového festivalu Koma (4.–7. 10. v tržnici Malá Amerika), která představuje příběhy polských osobností viděných očima českých autorů a naopak. Těšíme se také na poslední týden v říjnu, kdy v Brně proběhne festival Dny Severu. Letos se zaměří na témata, o nichž se obvykle spíše mlčí. O tabu v dětské literatuře bude ve středu 24. 10. v Moravské zemské knihovně diskutovat švédská spisovatelka Pernilla Stalfelt (O smrti smrťoucí) s českou autorkou Petrou Soukupovou (Kdo zabil Snížka?). Je dobře, že podobných titulů přibývá. Děti si přítomnost smrti začínají dříve či později uvědomovat a jednou z cest k jejímu přijetí může být právě společné čtení knihy, která konečnost života tematizuje.

Málo přijímaných oblastí a knih, které jimi dětské čtenáře důstojně a s citem provedou, je ale víc. Třeba Dívka, která nemluvila, od Krisztiny Tóth, poetická i syrová pohádka o adopci a hledání kořenů, nebo Neobyčejný kluk od Raquel J. Palacio popisující výzvy, jimž nejen ve škole čelí páťák s deformací obličeje. Pro další tipy na kvalitní dětské knihy nás navštivte na Jiráskově ulici 2 nebo na www.dlouhapuncocha.cz.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307