Za knihami zve Petra Machová

Knihy jsou vděčným dárkem a knihomolové mi dají za pravdu, že se jim po Vánocích prohýbají poličky. Můžeme se ponořit do tolika žánrů, stačí jen pomyslet! A protože zima je časem fantazie, kdy nad hrnkem horkého čaje přemýšlíme o Ledové královně, zabrousím dnes s vámi do tajů fantastiky.

Za knihami zve Petra Machová

Je tomu pár let, co jsem podlehla svodům fantazie a po večerech do počítače naťukala dvě knihy – Dračí město a Pouto stínu, které vydalo nakladatelství Host a ozdobilo je krásnými obálkami. Kam dál za knihami, které vám poskytnou neokoukaná dobrodružství? Rozhodně se podívejte na knihu Páté roční období od N. K. Jemisin. Autorka vás vtáhne do děje vyprávěním v druhé osobě a funguje to perfektně. Hrdinky tu nezachraňují svět, apokalypsa se už stala a je na každé, jak se s tím popasuje. Svět končí, ale je tu stále orogenie,tajemná schopnost vnímat a ovlivňovat Zemi. Zažijeme tu lidstvo v nejsurovější podobě, takže to není lehké čtení, ale za ten zážitek to stojí. Už je venku i pokračování s názvem Brána z obelisků.

Pokud hledáte příběh s psychologickým přesahem, sáhněte po knize Spousta od Brandona Sandersona. Brilantně vykreslené postavy. Hrdina je obklopený halucinacemi lidí a každý z nich má různé nadání. Díky tomu je pan Spousta žádaným řešitelem záhad. Bohužel, i jeho halucinace jsou výstřední a není to s nimi jednoduché. Do třetice si pro vás schovávám perličku z našeho fantasy rybníku. Pokud rádi objevujete nové autory, podívejte se na Noční labuť od Zuzany Hartmanové. Její hrdinka Nix nemá lehký život – je to nekromantka s pořádně prořízlou pusou.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307