Za knihami zve Tereza Matoušková

Všichni máme oblíbené spisovatele. Autory, u kterých máme jistotu, že nám naservírují správný koktejl nápadů a myšlenek, napětí a laškování, smíchu a slz. Občas ale každý z nás dostane chuť zkusit něco nového. Třeba podpořit mladého začínajícího autora z našich luhů a hájů. Jenomže kterého?

Za knihami zve Tereza Matoušková

Stojíme v knihkupectví u regálu s domácí fantastikou a jména na obálkách nám nic neříkají. Co teď? V našich končinách naštěstí vychází řada antologií, do kterých přispívají i naprosto neznámí autoři. Samostatnou kapitolou jsou sborníky z literárních soutěží (například Mlok z Ceny Karla Čapka nebo Žoldnéři fantazie), které vycházejí každoročně a přináší plejádu prací od nových autorů. Čtenáři se nemusí líbit všechno, ale velice jednoduše si zde může vytipovat spisovatele, jenž je jeho krevní skupinou, a začít ho systematicky sledovat.

Co se týče mých osobních doporučení, tentokrát jsem se rozhodla posvítit na ženskou produkci v žánrech fantasy, sci-fi a horor. Zajímavým počinem je v tomto směru čtyřdílná antologie od nakladatelství Fortna, jejíž první díl se nazývá Žena se lvem. Kromě jmen ostřílených spisovatelek, jako jsou Vilma Kadlečková, Jana Rečková nebo Petra Neomillnerová, zde čtenář nalezne spoustu prací od autorek, které se na poli literatury teprve etablují. Podobně laděnou antologií jsou i Mladé čarodějky od nakladatelství Černý drak, které se pravděpodobně nechalo „Ženami“ volně inspirovat. Pokročilo však ještě dál a uvádí výhradně práce autorek mladších třiceti let. Takže pokud si chcete udělat představu o tom, jak píše mladá generace českých žánrových spisovatelek, neexistuje lepší volba. Najdete v nich zalíbení?

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307