ZA KNIHAMI ZVE ZDEŇKA ONDRÁŠKOVÁ

Krásný barevný podzim je za námi a před námi období, které jedni milují a druzí z duše nenávidí. Ano, řeč je o Vánocích. Do které skupiny patříte vy? Já jsem dlouhou dobu patřila do té druhé kategorie a přežít ony „svátky klidu a míru“ mi dlouhou dobu pomáhaly hlavně knihy.

ZA KNIHAMI ZVE ZDEŇKA ONDRÁŠKOVÁ

Na vánoční odpočinek se i letos už těším, zapálím si svíčky, uvařím si litr šípkového čaje a zalezu si s knížkou pod deku (ve stylu všude skloňovaného modrobílého hygge). Letošní podzim byl hodně pracovní, s módní pekelnicí Adou Bartlovou jsme dokončovaly její knihu Vše, co jste chtěli vědět o módě, která se, myslím, opravdu povedla. Velmi se také těším, až se začtu do nové knihy Kateřiny Dubské Z kopce do kopce, a po ní už na nočním stolku čeká román o femme fatale Almě Mahlerové s výmluvným názvem Extáze. Knihy o výjimečných ženách mám velmi ráda, jednou z mých nejoblíbenějších je netradičně zpracovaný příběh o životě Marie Magdaleny Očekávaná od Kathleen McGowanové, kterou jsem právě dočetla už potřetí, a i další dva díly této skvělé trilogie – Kniha Lásky a Princ básník – rozhodně stojí za to. Velmi mě oslovila také útlá kniha Martina Selnera Autismus & Chardonnay, vycházející ze stejnojmenného blogu a s nadhledem (mnohdy asi velmi těžce získaným) líčící každodenní situace v domově pro osoby s poruchou autistického spektra.

Jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů je Romain Gary, jehož život sám by vydal na několik románů. Jeho Příslib úsvitu anebo pod pseudonymem Émile Ajar vydaný Život před sebou mě vždy pohladí po duši. A protože mám slabost pro vše francouzské, velmi se těším, až v češtině vyjde i prvotina Juliena Nuzza, thrillery Karine Giebelové a Život elfů, nová kniha Muriel Barberyové, autorky S elegancí ježka. A jelikož vtipu a nadhledu není nikdy dost, obzvlášť pokud jste matka pracující na plný úvazek, nemůžu se dočkat, až se začtu do českého vydání knihy francouzské blogerky a ilustrátorky Nathalie Jomardové, jejíž humorné obrázky ze života matky obletěly celý svět.

A nakonec musím zmínit také brněnského publicistu, reklamního textaře a stand-up komika Pavla Tomeše, jehož audioknihu Tohle si poslechni „točíme“ v autě pořád dokola – i mé děti už znají některé pasáže zpaměti a recitují je společně s autorem.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307