ZA KNIHOU ZVE EVA SEDLÁČKOVÁ

V březnu čtěte dětem. Vždyť čtení je jedna z nejjednodušších a nejdostupnějších činností, kterým se spolu můžete věnovat. A co víc – na čtení nikdy není nevhodné počasí. Tak si v březnu zalezte s dětmi pod peřinu s nějakou pěknou knížkou a užívejte si. Společně strávené chvíle při jejím předčítání a prohlížení nevymizejí ze vzpomínek vám ani dětem.

ZA KNIHOU ZVE EVA SEDLÁČKOVÁ

Stačí jen najít tu správnou knížku. Jenže jak, když u nás každoročně vychází kolem dvou tisíc titulů pro děti? Jak se v té záplavě vyznat? Dejte na doporučení rodičů, kteří dětské knížky milují a pečlivě sledují, co vychází u nás i ve světě. Čtěte jejich blogy. K mým oblíbeným blogům patří například Knihy dětem, Malý pampúch, Čítajme si spolu nebo Opičí matka.

Anebo zajděte do Dlouhé punčochy na Jiráskově! První dětské knihkupectví v Brně otevírá v pondělí 5. března a najdete v něm pečlivě a s láskou vybrané knihy nejen v češtině. Můžete si tam jimi v klidu listovat a k tomu si dát dobré kafe. Pokud si nebudete vědět rady, rádi vám nějaký titul doporučí. Kromě toho má Punčocha i krásný e-shop. Kdybyste to s poznáváním dětských knížek mysleli opravdu vážně, vytáhněte paty z Brna a vydejte se do italské Boloně, kde se koncem března koná jeden ze světově nejvýznamnějších veletrhů zaměřených na knihy pro děti. Knihy tam sice nenakoupíte, zato budete mít celý knižní svět jako na dlani. A Boloňa je tak krásná!

Už se těším, kolik tipů na knížky, které bychom v nakladatelství Host mohli vydat, si zase přivezu. Loni jsem třeba objevila báječného Pošťáka Myšáka Marianne Dubucové nebo zábavnou Podivuhodnou encyklopedii zvířat Adrienne Barmanové, přičemž obě už teď najdete v knihkupectvích. O smyslu společného čtení a sdílení příběhů vědí své i v knihovnách. Znáte Noc s Andersenem? První přenocování v knihovně uprostřed knih a příběhů zažily děti před osmnácti lety v uherskohradišťské knihovně a od té doby se každoročně nocuje ve stovkách knihoven po celé republice i v zahraničí. Připomínají si tak Mezinárodní den dětské knihy, který se slaví 2. dubna, v den narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Všude se předčítá, vyrábí, hrají se hry, vypravují se průvody, předvádí divadlo… a ze všeho nejmíň se spí.

Březen je zkrátka měsíc knih. Dětských knih. Čtěte je s dětmi, čtěte je dětem, čtěte je sami. Rozhodně je z čeho vybírat.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307