Za knihou zve Tomáš Baránek

Přiznám to na rovinu, jsem neurotik. Od mládí trpím nadměrnými úzkostmi, strachem a nervozitou i v situacích, které s jinými nehnou. Přesto žiju spokojený život. Naučil jsem se zpracovávat silné emoce, nakládat se stresem a když mě předběhnete ve frontě, neublížím vám.

Ono „naučil jsem se“ zní jednoduše, že? Ve skutečnosti je to nekončící každodenní fuška. Musím na sobě pořád pracovat a učit se. Čímž se dostávám ke své práci.

Jsem nakladatelem. V našem nakladatelství vydáváme knížky osobního rozvoje, sice jen pár ročně, ale zato je velmi pečlivě vybíráme podle toho, jak užitečné mohou být. Snad znáte knihu Konec prokrastinace; vznikla proto, že jsme cítili, jak moc potřebujeme odpovědi na některé otázky. Proto se tak těším na poslední letošní novinku. V prosinci vydáme knihu podobné síly: základní mindfulness knihu od lékaře a kouče Jona Kabata-Zinna Život samá pohroma. Nevíte, co je mindfulness? Je to vědou podložený trénink mysli, díky němuž se naučíte zpracovat stres, strach, silné emoce, nespavost a dokonce zkrátíte léčbu nemoci. Samotné technice se také říká meditace všímavosti. A tím se vracím na začátek. V mém vlastním arzenálu nástrojů pro boj s neurózou patří meditace na první místo. Už roky. Medituji téměř denně. Nemá to nic společného s náboženstvím – trénink mysli sice vyšel z východních tradic, ale dnes se plně opírá o západní medicínu a neurovědu. A proč se kniha nejmenuje líbivěji, třeba Život jako peříčko? Byla by to lež. Přeji vám krásný advent i Vánoce bez stresu.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307