ZA OCHOTNICKÝM DIVADLEM ZVE JARKA VYKOUPILOVÁ

Pohodový divadelní festival Setkání amatérských divadel Na Prknech se poprvé konal už v roce 1997, a to v malebném městečku Veverská Bítýška na soutoku Svratky a Bílého potoka. Jeho 22. ročník zve do místního kulturního domu v termínu 6.–9. června a pořádá ho tradičně Divadlo Prkno.

ZA OCHOTNICKÝM DIVADLEM ZVE JARKA VYKOUPILOVÁ

V areálu kulturního domu, kde se festival koná, můžete jako diváci kromě divadla ochutnat i divadelní palačinky nebo se zapojit do zajímavé výzvy s názvem Peču s Prknem. Každý, kdo na festival přinese cokoliv doma upečeného, získá speciální upomínkovou placku, která se dá získat pouze tímto způsobem.

Program otevře ve čtvrtek ve 20 hodin Břéťa a Čeněk s představením Za čárou. Pod těmito přezdívkami se skrývají zdravotní klauni a ostřílení herci Ondřej Klíč a Michal Chovanec. Pátečním lákadlem festivalového programu je hostování divadla Pod lampú Bánov, které přiveze cenami ověnčené představení Biomatka aneb běž do řiti s kus-kusem. Autorská hra o tom, jak venkovské tradice mohou bojovat s jiným pohledem na svět. Sobota zve na sérii pohádek – ve 13 hodin začíná Ferda Mravenec, následuje Ježibabička z perníkové chaloupky nebo podívaná s názvem O Měsíčníku, Větrníku a Slunečníku. Z dalšího programu stojí za zmínku Divadlo Facka a jeho nejnovější komedie dell´arte Isabellin poklad aneb cesta do Singapuru a noční představení Vůně třešňového dýmu Divadla Prkno, které své publikum pozve na jeviště za oponu ve 22 hodin. Nedělní tečkou budou pohádky od Malého-velkého divadla z Brna Princezna a vysavač a divadla NAVLNCE, které nabídne Pošťáckou pohádku. V 17 hodin přátelský sousedský festival uzavře vyhlášení výsledků.

Dobrou zprávou je, že vstupné na všechna představení je dobrovolné a na festival se dostanete pohodlně autobusem 303 z Brna-Bystrce nebo parníkem, jehož konečná zastávka nese právě jméno líhně divadelních nadšenců. Ovšem, aby toho zvaní na druhý červnový víkend nebylo málo, v Brně můžete stihnout i jednu z prvních repríz nového představení Divadla Husa na provázku Ticho na zemi režiséra Dodo Gombára. V jedné z hlavních rolí se představí Růžena Dvořáková, herečka, která je rodačkou z Veverské Bítýšky a právě v Prkně si odžila své první divadelní zkušenosti.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307