Za poznáním brněnské architektury zve Michal Sedláček

Milujete architekturu? Pak je pro vás valentýnská procházka s architekty to pravé. Představí vám pasáže. Ne jako části textů ani jako figuru ve španělské jezdecké škole či jako průchodnost trávícího traktu, ale jako průchody domem či komplexem domů. Tyto svébytné poloveřejné prostory příjemně rozšiřují užitnou plochu města, mají specifickou atmosféru a v Brně jich máme hned několik.

Kancelář architekta města Brna připravuje každý měsíc jednu procházku vždy na jiné téma. V únoru na Valentýna můžete vyrazit s architekty do brněnských pasáží. Ta nejnovější v Brně je od ateliéru Kuba & Pilař architekti, nachází se v paláci Omega a navazuje na pasáž Alfa. A právě s architektem Ladislavem Kubou vás společně pasážemi provedeme. Dozvíte se něco o funkcionalistické Alfě, která pochází z dílny významného brněnského architekta Bohuslava Fuchse a dýchne v ní na vás prvorepubliková atmosféra, i o novější pasáži Omega, která na ni navazuje a otevřela se 18. ledna 2006. Na sebe navazující pasáže propojují ulice Jánskou a Poštovskou s náměstím Svobody a přestože nesmíme ani naznačovat, naznačíme, že architekti pro vás připravují i jedno překvapení…

Už nyní jsou známá i témata následujících procházek! V březnu se budeme věnovat rekonstruovanému Janáčkovu divadlu (27. 3. je Světový den divadla), v dubnu nemocnicím (7. 4. je Světový den zdraví) a v květnu brněnskému výstavišti. Místa navštívíte s těmi, kteří stáli u jejich zrodu.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307