Za vínem zve Leoš Málek

Sklenice se pomaličku plní potůčkem vína, mění se v tůňku plnou vůní a chutí s různými barevnými odlesky na hladině. Zkuste jí zakroužit a narušit klidnou hladinu vlnami, jež na stěnách skla vytvoří krásné gotické klenby. Ač si to někdy neuvědomujeme, vypráví nám každé víno svůj vlastní příběh.

Za vínem zve Leoš Málek

Pro jejich vyslechnutí doporučuji najít místo s příjemnou a jedinečnou atmosférou, o niž pečují lidé, kteří svoji práci dělají s láskou. Někdy se stávají samotnými vypravěči, jindy musíme pozorně naslouchat hlasu ze sklenice a ozvěně v našem nosu a ústech. Zaposlouchat se můžete ve Vinotéce U Tří knížat na Jánské ulici. Schody se dostanete do prostorů kvelbeného sklepa, kde se zdá, že se téměř zastavil čas. Vybrat můžete z velkého množství moravských, českých i zahraničních vín. Pokud si chcete odpočinout od spěchu města a s vůní ze sklenice nasát i zdejší atmosféru, je toto místo právě pro vás. To Klára-Bára Vinobar nabízí možnost sledovat život na ulici Čápkova přes plátno velké skleněné výlohy. Stylový moderní interiér s nabídkou vín, která jinde v Brně jen stěží najdete. Přítomna je milá, pozorná a znalá obsluha tvořená samotnými majitelkami baru, jejichž jména i nese.

Pro trošku jiné příběhy zajděte do vinotéky Vinná muška na Slovákově ulici. Přátelská, až téměř rodinná atmosféra je doplněna přírodními víny s minimem síry, často i bez čeření či filtrace, jejichž vyprávění je někdy vskutku dobrodružné. Ona vína najdete na všech zmíněných místech, ale právě u Mušky je jejich počet nejvyšší. A co na závěr? Snad jen: na zdraví! A naslouchejte pozorně, něco k vám ze sklenky šeptá...

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307