Za zážitky šetrnými k přírodě zve Zuzana Slámová

Září tradičně patří dětem. Plny zážitků a jehličí ve vlasech se vracejí z prázdninových dobrodružství s vůní táboráku, jen aby zasedly (letos snad už prezenčně) do tvrdých školních lavic. Ani z nich to ale do přírody nemusí mít daleko.

Vrhnout se zpět do divočiny i v srdci našeho stále poněkud rozpáleného města mohou díky nepřebernému množství kroužků, které ve svých přírodních zahradách pořádá brněnská Lipka. Na své si přijdou malí přírodovědci, ornitologové, zahrádkáři i speleologové, ale taky budoucí umělci, kteří ví, že z hlíny, dřeva nebo květin se dají tvořit zázraky šetrné k přírodě. Děti se naučí starat se o zvířata od morčat až po korálovky, vyloví z jezírka mláďata čolků nebo vyzkouší, jak rozdělat oheň a uvařit nad ním oběd. Kdo nemá čas přes týden, může se s Lipkou vydat na víkendové výpravy zaměřené na svět hmyzu, ptactva nebo na focení krajiny. Zkrátka nepřijdou ani rodiče – z klubu environmentálně uvědomělých Envimamek nebo šikovných Košíkářů mohou zamířit na skleničku dobrého ekovína z Moravy do Otevřené zahrady Nadace Partnerství. Z degustace pod širým nebem už je to jen kousek na Festival aromaterapie a bylinek.

Milovníci zvířat určitě ocení Mezinárodní noc pro netopýry, kterou připravila Zoo Brno. Rodinné týmy se zároveň mohou ponořit do únikové hry a stát se Zvířecí mi detektivy. Cestu do Bystrce lze spojit s celodenním výletem a plavbou po přehradě s návštěvou hradu Veveří, kde se koná výstava o české krajině.

Čas na čerstvém vzduchu si užijete i díky interaktivním stezkám, které připravili lektoři z Lužánek po celém Brně. Poznáte Žabovřesky, Bohunice, Lužánky nebo Vinohrady díky mobilní aplikaci LAPka. Za dalším hraním můžete vyrazit do parku na Kraví hoře a zapojit se s dětmi do řešení detektivního případu Hledá se bombus, jedné z venkovních on-line her na platformě Cryptomanie, která vás přenese do tajemného světa hmyzu.

A ti, kteří se nechtějí vázat na otevírací dobu, mohou vyrazit prozkoumávat kouty brněnské přírody, která je pestřejší, než by se na první pohled mohlo zdát. Orchideje v kohoutovickém lese, ptačí království na Černovické terase, vzácné druhy na Hádech… Stačí mít otevřené oči a mnohdy nás překvapí něco, co jsme měli celou dobu pod nosem.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307