Začátek je také konec

Výstavní koncepce v Galerii TIC zkoumá současné podoby pohyblivého obrazu v dílech vybraných autorů od videa, přes slideshow až k experimentálnímu filmu a také od digitálního k analogovému.

Galerie TIC

Autory Viktora Takáče, Ivanu a Zdeňka Rynešovy, Filipa Cenka a Martina Ježka propojuje konceptuální uvažování a využívání principů a struktury používaného média, dokumentární charakter záznamů běžných, banálních situací a stopy literárních nebo textových předloh. Ty mají různé podoby.

V případě Viktora Takáče jde o záznam performance, v němž má text formu autoreference a celý záznam je tak trochu nadlehčeným komentářem ke klasickému filmovému materiálu. Deníky Ivany a Zdeňka Rynešových mají formu abstraktního seriálu na pokračování a jsou doslova obrazy, které se pohybují. Komentář k videodeníkům má formu dialogického textového scénáře.

Vodní hladina v instalaci Filipa Cenka zrcadlí rytmicky se měnící a opakující se obrazy a nalezené poetické sdělení. Martin Ježek s 16mm kamerou a zápisky snů Jakuba Demla podnikl v létě pouť jižní Moravou. Záznam cesty je fragmentem připravovaného filmu, který se v Galerii U Dobrého pastýře navrství do prostorové instalace.

„A usoudil jsem, že to, co vidíme, je zrcadlový svět, který se pojednou stal viditelným (...)“

„Srdečně zvu na vernisáž 6. 3. i na celou výstavu trvající do 19.5.,“ vzkazuje Iva Hrončeková, kurátorka.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307