Zelný trh – nad zemí. Cestou z TIC BRNO.

V květnu se možná zdá, že po zimě přišlo léto. Ale v dubnu bylo jaro…

Zelný trh – nad zemí. Cestou z TIC BRNO.

Ó ano, ó večer. Studené dláždění Zelňáku odráží slunko, ještě pořád nesmělé, co zkouší prolézt díru Parnasu, nabubřelé kašny brněnského baroka. Zelináři si sbalili svých pět mrkví, tak už se tu jenom posedává a směje a lidi mhouří oči a jsou rádi, poněvadž už mají „po“ a jaro je tu a ty jsi mezi nimi, na zádech batoh z toho, co dnes bylo, a na nic nemyslíš, jen necháváš to záření splývat a otevřeš dveře.

Harmoniku zad soustředěně rozložíš na lesklé dřevěné obložení a přijde teple kyprá dáma, které se daří, nevěnuje ti úsměv, zato na lepkavý stůl položí tvrdý papírový ubrousek, jelikož následuje hostina, která si zaslouží obřadné přijetí. Ne bez dojetí kontempluješ našlehanou pěnu chmelových moří, pokorně sleduješ kapky stékající po broušeném skle a noříš se do chladného objetí hořkosladké milenky. Pak jdeš domů a všecko vypadá jinak než ráno v šest, kdy se na sebe všichni zlobí; do ticha noci cinkají tramvaje a motory aut jemně vrní a chodník jako by byl posypán pískem, tak míjíš sousedy, co kouří a s nezájmem a sáčkama venčí zlenivělé psy.

Ó ano, večer končí a ty jdeš spát, protože se zítra začíná zas: nový den, nové naděje, nová zklamání a nové těžkosti. Ale dnes už je to jedno.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307