Zpátky na točené!

První na žízeň, druhé na chuť, třetí na chuť, čtvrté na chuť… Jihomoravský kraj je s 61 pivovary republikovou pivní velmocí. Brno pak centrem, kde se potkávají pivní chutě nejen z blízkého okolí, ale přímo z celého světa.

Jen za poslední rok, koronavirové krizi a vládním opatřením navzdory, přibylo v kraji pět nových pivovarů. Přímo v Brně to byl EFI Pivovar na náměstí 28. října, otevření pak plánuje i Pivovarský dům Poupě na Dominikánské, který chce navázat na tradici městského pivovaru spjatou se sládkem Františkem Ondřejem Poupětem, zakladatelem českého odborného pivovarnictví.

Zvláště pivovary spojené s restauračními zařízeními a ty specializující se na prodej sudového piva a zásobení hospod zažívaly v posledních měsících krušné časy a musely se přeorientovat na produkci v lahvích. Spolu s nastávajícím rozvolňováním však přichází léto ve znamení točeného! Zahrádky v Brně i po celé jižní Moravě vstávají z popela, Zpátky na točené! Po období žízně přichází pivní hostina nejen v centru Brna. Foto: Pocket media/Roman Prachařaby pomohly uhasit žízeň svých zákazníků po vychlazeném zlatu i společných zážitcích. Nastává čas vydat se opět do restaurací a barů, přiťuknout si plnými půllitry, dohnat všechno to, na co jsme se tak dlouho těšili, a pomoci obnovit skvělou gastronomickou kulturu v brněnských ulicích. V pravé části této stránky pro vás máme nachystaný sloupek s tipy na pivovary v Brně i okolí, jejichž produkce rozhodně stojí za ochutnání. Je jich samozřejmě mnohem více, seznam všech jihomoravských pivovarů najdete v prodloužené verzi článku na webu Planeta Brno, stejně jako další články se zajímavostmi o pivu a s doporučeními, kam si zajít na jedno orosené.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307