Festival Bonjour Brno

11. – 12. 4. 2016
(dle programu)
Kino Art

V kině Art bude od 11. do 12. dubna probíhat přehlídka Bonjour Brno - Bonjour Québec 2016. Koná se v rámci akcí Bonjour Brno a Dny Kanady. Tomu, že se francouzsky nemluví jen ve Francii, je celý letošní festival Bonjour Brno věnován. Můžete se těšit na promítání celovečerních i krátkometrážních filmů z Quebecu. Navíc v kině Art bude mít 11. dubna přednášku  Dr. Jan Trachta, chirurg, který působil na misích v Africe, na Haiti a dalších místech. O svých zážitcích napsal úspěšnou knihu Tichý dech a jeho vyprávění je víc než zajímavé.

Festival Bonjour BrnoBonjour Brno však představí nejen výborné filmy.  Na své si přijdou také ti, kdo se chtějí pobavit i poučit, poslechnout dobrou muziku a zatančit si, nakoupit francouzské a belgické speciality a módu - nejlépe všechno najednou. Bonjour Brno bude všechna tato přání plnit během dubna na různých místech v Brně. Styl pouťové zábavy - kočovná divadla, pouliční a kabaretní produkce oživí městský prostor a nabídne divákům možnost zapojit se. Letos festival představí část kultur zemí, v nichž je francouzština oficiálním jazykem.

Svůj maraton akcí Bonjour Brno zahájí jarmarkem jídla, designu a zábavy Le Rendez-vous o víkendu 9. a 10. dubna na Malé Americe.

Jednou z festivalových delikates bude Tell or Show Filipa Tellera a jeho francouzských hostů 16. dubna v Buranteatru na Stadionu na Kounicově.  Na výběr budou i  další - ochutnávka vín, výstavy, přednášky a debaty.

22. a 23. dubna čeká nálož divadelních a koncertních vystoupení: Divadelní večer, Chill out na zahradě a závěrečný hudební večer se letos odehrají v zahradě za klášterem na Starém Brně, úžasném, málo známém místě, které nabízí velkorysost prostoru i soukromí v centru města.

Páteční večer bude plný divadelních představení malých i větších souborů, francouzských herců i hrajících českých studentů.

Sobota poskytne příležitost k přátelským setkáním s dobrým jídlem, pitím a zábavou, prostě pohodu.

Večer bude hlavním magnetem mezi hudebními vystoupeními skupina Fatras. Devět muzikantů z Rennes zahraje divokou směs klezmer, francouzského šansonu, ďábelského swingu, melodického valčíku, nespoutaného rock´n´rollu i houpavých cumbia rytmů.

Kdo vydrží, může si zarelaxovat, nebo dopřát adrenalinový zážitek – podle vlastního přístupu – na turnaji pétanque v Lužánkách. V nedělním dopoledni 24. dubna odťukají hrací koule poslední okamžiky festivalu.

Podrobnosti, aktuality a program jsou k dispozici na www.bonjourbrno.cz.

Inzerce

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19
 
Vážení a milí diváci,
rekonstrukce kina Art na Cihlářské ulici skončila. Kino je jako nové a vítá vás s otevřenou náručí. Kino Art pod názvem NO ART zároveň zůstává v osvědčených prostorách Galerie TIC na Radnické 4.


Dočasná kancelář kina:'
Radnická 10


Nákup vstupenek a rezervace:

Vstupenky si můžete zakoupit i několik dní předem také prostřednictvím předprodeje v informačním centru TO JE Brno na Panenské ulici.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit nebo rezervovat denně včetně víkendu od 9.00 do 18.00.

Rezervace učiněné přes email či telefon je nutné vyzvednout nejpozději 20 minut před projekcí.

Na pokladně kina lze vstupenky zakoupit denně hodinu před prvním představením (před tím se na pokladnu nedovoláte)!

Platit můžete hotově nebo kartou na všech pokladnách.

Online lze vstupenky zakoupit i mimo otevírací dobu pokladen.

 

Filmový archiv

 

+420 775 868 826 (pokladna kina)
+420 513 039 035 (předprodej Panenská)

Kancelář kina Art
542 427 138

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491