Festival Bonjour Brno

Akce již proběhla
(dle programu)
Kino Art

V kině Art bude od 11. do 12. dubna probíhat přehlídka Bonjour Brno - Bonjour Québec 2016. Koná se v rámci akcí Bonjour Brno a Dny Kanady. Tomu, že se francouzsky nemluví jen ve Francii, je celý letošní festival Bonjour Brno věnován. Můžete se těšit na promítání celovečerních i krátkometrážních filmů z Quebecu. Navíc v kině Art bude mít 11. dubna přednášku  Dr. Jan Trachta, chirurg, který působil na misích v Africe, na Haiti a dalších místech. O svých zážitcích napsal úspěšnou knihu Tichý dech a jeho vyprávění je víc než zajímavé.

Festival Bonjour BrnoBonjour Brno však představí nejen výborné filmy.  Na své si přijdou také ti, kdo se chtějí pobavit i poučit, poslechnout dobrou muziku a zatančit si, nakoupit francouzské a belgické speciality a módu - nejlépe všechno najednou. Bonjour Brno bude všechna tato přání plnit během dubna na různých místech v Brně. Styl pouťové zábavy - kočovná divadla, pouliční a kabaretní produkce oživí městský prostor a nabídne divákům možnost zapojit se. Letos festival představí část kultur zemí, v nichž je francouzština oficiálním jazykem.

Svůj maraton akcí Bonjour Brno zahájí jarmarkem jídla, designu a zábavy Le Rendez-vous o víkendu 9. a 10. dubna na Malé Americe.

Jednou z festivalových delikates bude Tell or Show Filipa Tellera a jeho francouzských hostů 16. dubna v Buranteatru na Stadionu na Kounicově.  Na výběr budou i  další - ochutnávka vín, výstavy, přednášky a debaty.

22. a 23. dubna čeká nálož divadelních a koncertních vystoupení: Divadelní večer, Chill out na zahradě a závěrečný hudební večer se letos odehrají v zahradě za klášterem na Starém Brně, úžasném, málo známém místě, které nabízí velkorysost prostoru i soukromí v centru města.

Páteční večer bude plný divadelních představení malých i větších souborů, francouzských herců i hrajících českých studentů.

Sobota poskytne příležitost k přátelským setkáním s dobrým jídlem, pitím a zábavou, prostě pohodu.

Večer bude hlavním magnetem mezi hudebními vystoupeními skupina Fatras. Devět muzikantů z Rennes zahraje divokou směs klezmer, francouzského šansonu, ďábelského swingu, melodického valčíku, nespoutaného rock´n´rollu i houpavých cumbia rytmů.

Kdo vydrží, může si zarelaxovat, nebo dopřát adrenalinový zážitek – podle vlastního přístupu – na turnaji pétanque v Lužánkách. V nedělním dopoledni 24. dubna odťukají hrací koule poslední okamžiky festivalu.

Podrobnosti, aktuality a program jsou k dispozici na www.bonjourbrno.cz.

Inzerce

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19

Adresa
Cihlářské 19
Velký sál, Malý sál, Galerie ART, Černá díra, Café ART. NO Art najdete na Radnické 4

Korespondeční adresa
Radnická 4 | 602 00 Brno

Z důvodu vládních opatření je Kino Art od 12. října uzavřeno. Promítáme ale dál v rámci projektu Moje kino LIVE.

Konání festivalu BRNO16 se přesouvá na začátek prosince.

Vstupenky
Vstupenky je možné si zakoupit online, na pokladně kina, v informačním centru TIC na Panenské nebo na místě akce. Vstupenky zakoupené online není třeba tisknout.

Pokladna otevírá vždy 30 minut před začátkem prvního představení.

Rezervace
Rezervace je možné provádět osobně, telefonicky nebo na rezervace@kinoart.cz.
Informační centrum Panenská – každý den od 9.00 do 18.00 a na čísle 513 039 035
Kino Art Cihlářská – v otevírací době pokladny (od 30 min před začátkem první projekce do konce projekcí) na čísle 775 868 826

+420 771 135 410 (pokladna kina)
+420 771 135 411 (pokladna kina)

Školní projekce
Zařídíme vám školní projekcí, není problém! Vše z distribuční nabídky, vstupné 60 Kč na žáka. Ozvěte se na skolni@kinoart.cz nebo na telefon 602 589 491.

Reklama
Dejte o sobě vědět! Například uměnímilovným divákům Kina Art. Nabízíme reklamní prostor pro statickou i spotovou reklamu před projekcemi. Pro další informace kontaktujte Martinu Marešovou na propagace@kinoart.cz nebo 602 589 490.

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491