Cinedialog

Studentské
Česko
2014
Režie: 
Daria Cherniak, Tomáš Elšík, Monika Midriaková, Jan Kulka

Pásmo filmů studentů FAMU za účasti autorů a pedagogů.

 

Kuchařka

Daria Cherniak / 24 min / 2014

Pořad Vaříme s Kubelkou si klade za cíl, “aby byl divák filmem nejen citově obohacen, nýbrž prostřednictvím citového zážitku aby byl obohacen novými poznatky o lidech a o některé významné  společenské otázce. ” (Jan Kučera,  Střihová skladba I., Státní pedagogické nakladatelství, Praha, 1959, s. 26)

Slovníček pojmů  k pořadu vaříme s Kubelkou:

Petr Kubelka – rakouský avantgardní filmař, který  vaření pokládá za nejstaší umělecký projev lidstva atrakcion – je každý agresivní moment filmového díla, který vyvolává emocionální otřesy a nutí diváka k citové nebo psychologické součinnosti Kulešovova  polévka – je základní skladebná a významonosná struktura filmového díla, ze které se sytili nejen ruští montážníci, ale i takoví režiséři jako George Lucas, James Cameron a další Schwechater – reklama Petra Kubelky na stejnojmenné točené pivo, natočená v roce 1958 montáž (dle Pudovkina) – je všestranné, všemožnými postupy dosažené odhalení a objasnění souvislostí jevů reálného života ve filmovém uměleckém díle

 

Dementova zpráva

2013

52 min

režie: Tomáš Elšík

zvuk: Domink Dolejší, Viktor Prášil

produkce: Lenka Kotlánová, Vít Pecka, Jitka Kotrlová

hudba: Adam Levý, Juventude Maldita, The Spankes

Vyhrát se nedá, ale bojovat ano. Dement je prostě pankáč. Vlastní hudební klub v Sao Paulu, díky němuž je z něho neoficiální šéf tamní Antify. Po smrti svého nejlepšího přítele Johniho, který se stal obětí útoku pravicového gangu, se situace vyostřuje. Dokument mapuje atmosféru strachu při pořádání koncertů v klubech a na ulicích a genezi zpětné agrese, kterou vyvolává neustálý život ve schizofrenním a neútěšném světě. Dement tak vzkazuje: Punk’s not dead!

 

468 kilometrov od babičky

2013

22 min

Režie: Monika Midriaková

Scénář: Monika Midriaková

Kamera: Petr Marek, Monika Midriaková

Hrají: Monika Midriaková

Krátky film o tom, čo tvorí domov. Monika sa sťahuje do novej izby, musí neustále čeliť podozrivému kocurovi. Jej kamarátke sa sníval o jej izbe divný sen, Monika často utéka pro radu k babičke. Neskôr sa vyjavuje antagonista – flak na stene, čo sa zväčšuje.

 

Kouzelná skříňa

Jan Kulka / 40 min / 2015

Kouzelná skříňka je speciální projekční zařízení inspirované výzkumem subjektivních zrakových vjemů, které prováděl Jan Evangelista Purkyně v první polovině 19. století. Je volnou adaptací některých jeho pokusů. Specifické vlastnosti ručně ovládaného projekčního aparátu umožňují ohmatávat hraniční oblasti zraku, čím otevírají cestu k netušeným světům běžně nevyskytujících se vizuálních vjemů. Fotony a zvukové vibrace mířené do lechtivých míst našich smyslů se můžou stát odrazovým můstkem k nevšednímu introspektivnímu výletu.

Inzerce

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19
 
Vážení a milí diváci,
rekonstrukce kina Art na Cihlářské ulici skončila. Kino je jako nové a vítá vás s otevřenou náručí. Kino Art pod názvem NO ART zároveň zůstává v osvědčených prostorách Galerie TIC na Radnické 4.


Dočasná kancelář kina:'
Radnická 10


Nákup vstupenek a rezervace:

Vstupenky si můžete zakoupit i několik dní předem také prostřednictvím předprodeje v informačním centru TO JE Brno na Panenské ulici.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit nebo rezervovat denně včetně víkendu od 9.00 do 18.00.

Rezervace učiněné přes email či telefon je nutné vyzvednout nejpozději 20 minut před projekcí.

Na pokladně kina lze vstupenky zakoupit denně hodinu před prvním představením (před tím se na pokladnu nedovoláte)!

Platit můžete hotově nebo kartou na všech pokladnách.

Online lze vstupenky zakoupit i mimo otevírací dobu pokladen.

 

Filmový archiv

 

+420 775 868 826 (pokladna kina)
+420 513 039 035 (předprodej Panenská)

Kancelář kina Art
542 427 138

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491