Cinedialog

Studentské
Česko
2014
Režie: 
Daria Cherniak, Tomáš Elšík, Monika Midriaková, Jan Kulka

Pásmo filmů studentů FAMU za účasti autorů a pedagogů.

 

Kuchařka

Daria Cherniak / 24 min / 2014

Pořad Vaříme s Kubelkou si klade za cíl, “aby byl divák filmem nejen citově obohacen, nýbrž prostřednictvím citového zážitku aby byl obohacen novými poznatky o lidech a o některé významné  společenské otázce. ” (Jan Kučera,  Střihová skladba I., Státní pedagogické nakladatelství, Praha, 1959, s. 26)

Slovníček pojmů  k pořadu vaříme s Kubelkou:

Petr Kubelka – rakouský avantgardní filmař, který  vaření pokládá za nejstaší umělecký projev lidstva atrakcion – je každý agresivní moment filmového díla, který vyvolává emocionální otřesy a nutí diváka k citové nebo psychologické součinnosti Kulešovova  polévka – je základní skladebná a významonosná struktura filmového díla, ze které se sytili nejen ruští montážníci, ale i takoví režiséři jako George Lucas, James Cameron a další Schwechater – reklama Petra Kubelky na stejnojmenné točené pivo, natočená v roce 1958 montáž (dle Pudovkina) – je všestranné, všemožnými postupy dosažené odhalení a objasnění souvislostí jevů reálného života ve filmovém uměleckém díle

 

Dementova zpráva

2013

52 min

režie: Tomáš Elšík

zvuk: Domink Dolejší, Viktor Prášil

produkce: Lenka Kotlánová, Vít Pecka, Jitka Kotrlová

hudba: Adam Levý, Juventude Maldita, The Spankes

Vyhrát se nedá, ale bojovat ano. Dement je prostě pankáč. Vlastní hudební klub v Sao Paulu, díky němuž je z něho neoficiální šéf tamní Antify. Po smrti svého nejlepšího přítele Johniho, který se stal obětí útoku pravicového gangu, se situace vyostřuje. Dokument mapuje atmosféru strachu při pořádání koncertů v klubech a na ulicích a genezi zpětné agrese, kterou vyvolává neustálý život ve schizofrenním a neútěšném světě. Dement tak vzkazuje: Punk’s not dead!

 

468 kilometrov od babičky

2013

22 min

Režie: Monika Midriaková

Scénář: Monika Midriaková

Kamera: Petr Marek, Monika Midriaková

Hrají: Monika Midriaková

Krátky film o tom, čo tvorí domov. Monika sa sťahuje do novej izby, musí neustále čeliť podozrivému kocurovi. Jej kamarátke sa sníval o jej izbe divný sen, Monika často utéka pro radu k babičke. Neskôr sa vyjavuje antagonista – flak na stene, čo sa zväčšuje.

 

Kouzelná skříňa

Jan Kulka / 40 min / 2015

Kouzelná skříňka je speciální projekční zařízení inspirované výzkumem subjektivních zrakových vjemů, které prováděl Jan Evangelista Purkyně v první polovině 19. století. Je volnou adaptací některých jeho pokusů. Specifické vlastnosti ručně ovládaného projekčního aparátu umožňují ohmatávat hraniční oblasti zraku, čím otevírají cestu k netušeným světům běžně nevyskytujících se vizuálních vjemů. Fotony a zvukové vibrace mířené do lechtivých míst našich smyslů se můžou stát odrazovým můstkem k nevšednímu introspektivnímu výletu.

Inzerce

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19

Adresa
Cihlářské 19
Velký sál, Malý sál, Galerie ART, Černá díra, Café ART. NO Art najdete na Radnické 4

Korespondeční adresa
Radnická 4 | 602 00 Brno

Z důvodu vládních opatření je Kino Art od 12. října uzavřeno. Promítáme ale dál v rámci projektu Moje kino LIVE.

Konání festivalu BRNO16 se přesouvá na začátek prosince.

Vstupenky
Vstupenky je možné si zakoupit online, na pokladně kina, v informačním centru TIC na Panenské nebo na místě akce. Vstupenky zakoupené online není třeba tisknout.

Pokladna otevírá vždy 30 minut před začátkem prvního představení.

Rezervace
Rezervace je možné provádět osobně, telefonicky nebo na rezervace@kinoart.cz.
Informační centrum Panenská – každý den od 9.00 do 18.00 a na čísle 513 039 035
Kino Art Cihlářská – v otevírací době pokladny (od 30 min před začátkem první projekce do konce projekcí) na čísle 775 868 826

+420 771 135 410 (pokladna kina)
+420 771 135 411 (pokladna kina)

Školní projekce
Zařídíme vám školní projekcí, není problém! Vše z distribuční nabídky, vstupné 60 Kč na žáka. Ozvěte se na skolni@kinoart.cz nebo na telefon 602 589 491.

Reklama
Dejte o sobě vědět! Například uměnímilovným divákům Kina Art. Nabízíme reklamní prostor pro statickou i spotovou reklamu před projekcemi. Pro další informace kontaktujte Martinu Marešovou na propagace@kinoart.cz nebo 602 589 490.

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491