Útěk

Agnieszka Smoczyńska / Útěk
Fuga
Drama / Psychologický
Polsko / Česko / Švédsko
2018
103 min
Režie: 
Agnieszka Smoczyńska
Hrají: 
Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Waleryś, Halina Rasiakówna, Piotr Skiba, Iwo Rajski, Klara Bielawka, Dariusz Chojnacki, Ewa Błaszczyk, Grzegorz Stelmaszewski, Łucja Burzyńska, Zuzanna Wrońska, Bartłomiej Szewczykowski, Jo

Současná polská tvorba nerovná se pouze černobílé, na akademický formát natočené, na áčkových festivalech uváděné a adorované filmy Paweła Pawlikowského, který již jednoho Oscara má (Ida) a dalšího si možná připíše (Studená válka). V zemi na sever od nás se poslední dobou čím dál tím výrazněji prosazují ženy v kreativních profesích na úrovni režisérek, scenáristek apod. Nemyslíme tím již zavedenou Agnieszku Holland, která svými žánrovými počiny úspěšnými na festivalech mohla posloužit” jako vzor, ale trojici Małgorzata Szumowska (Tvář), Jagoda Szelc (Věž. Jasný den.) a Agnieszka Smoczynska, jež prostřednictvím žánrových postupů a prvků exploatace a/či hororu i thrilleru vypovídá o rodině, potažmo národu.  

Poslední uvedená, Agnieszka Smoczynska, podle scénáře představitelky hlavní role Gabriely Muskaly zrežírovala thriller a psychologické drama v jednom o ženě se ztrátou paměti. Alicja, jak se protagonistka jmenuje, si po amnézii vytvořila novou identitu Kingu a stejně tak i život. Po dvou letech se se ovšem její původní rodina, kterou nepoznává. Zprvu se odmítá vrátit, přesto zaujme roli manželky a matka, avšak manžel ani syn v Kinze svou Alicji po proměně nepoznávají. Do toho se jí začnou vracet vzpomínky na dřívější život a obě identity – Kinga a Alicja – se začnou prát o své místo. Útěk byl premiérově uveden v Cannes v rámci výběrového a prestižního Týdne kritiky, posléze byl k vidění na několika světových festivalech, na nichž se ucházel o ceny (Camerimage, Montréal, Stockhol, São Paulo), a na Polském filmovém festivalu získal několik cen (od Sítě studií a místních kin za nejlepší film, Jakub Kijowski za kameru a režisérka Agnieszka Smoczynská). (Marek Slovák)

Agnieszka Smoczyńska / Útěk
Agnieszka Smoczyńska / Útěk
Agnieszka Smoczyńska / Útěk
Agnieszka Smoczyńska / Útěk

Kino Art na Radnické

Kino Art na Radnické
 
Vážení a milí diváci,
rekonstrukce Kina Art z důvodu nálezu dalšího azbestu zdaleka nekončí. Budova Kina Art na Cihlářské ulici tak zůstane nadále uzavřena.
 
Kino Art pod názvem NO ART od listopadu 2017 dočasně působí v prostorách Galerie TIC na Radnické 4.


Dočasná kancelář kina:

Radnická 10


Nákup vstupenek a rezervace:

Vstupenky si můžete zakoupit i několik dní předem také prostřednictvím předprodeje v informačním centru TO JE Brno na Panenské ulici.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit nebo rezervovat denně včetně víkendu od 9.00 do 18.00.

Rezervace učiněné přes email či telefon je nutné vyzvednout nejpozději 20 minut před projekcí.

Na pokladně kina lze vstupenky zakoupit denně hodinu před prvním představením (před tím se na pokladnu nedovoláte)!

Platit můžete hotově nebo kartou na všech pokladnách.

Online lze vstupenky zakoupit i mimo otevírací dobu pokladen.

 

Filmový archiv

 

+420 775 868 826 (pokladna kina)
+420 513 039 035 (předprodej Panenská)

Kancelář kina Art
542 427 138

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491