Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé

Akce již proběhla
20:00
Kino Art – malý sál
60 Kč

Zkuste si sednout do kina, zavřít oči a nechat se unášet svou fantazií. A teď si zkuste představit, že i když oči otevřete, obraz neuvidíte. Můžete poslouchat pouze dialogy a vše ostatní si domýšlet. Tento model v podstatě znamená, že si vytváříte celý film sami.

Frank

Nadační fond PRiorita se ve spolupráci s AČFK rozhodl film Frank obohatit audio popisem, tedy přidat k filmu další zvukovou stopu s komentářem toho, co se děje na obraze. Primárně slouží ke zpřístupnění filmů nevidomým. Jsou však také určeny všem, pro které není představivost cizí.

tmavomodry.cz


Frank

2014 / Lenny Abrahamson / Velká Británie / 95'

V davu nabídky distribuce  artové tvorby se (mimo jiné díky výrazné mediální masáži na letošní LFŠ) rozhodně neztratí ani Frank, výstřední a tajuplná postava z kapely Soronprfbs. To, že Frank dokáže posouvat každého ze svých hudebníků za jejich obvyklé hranice, velmi obdivuje jeho nový mladý klávesák Jon. Nedokáže však pochopit, jak to dělá a kým vlastně Frank je, protože nikdy neviděl jeho tvář.

Postava Franka na sebe přitahuje výraznou pozornost a herec Michael Fassbender dokázal jeho postavě vtisknout výrazný charakter a tragiku bez ohledu na to, že nemá možnost využít mimiky. Ostatní postavy jsou však také typově zajímavé. Těžko říct, jestli se jedná již o nastavení ze scénáře, ale Fassbender v roli Franka rozhodně válcuje postavu mladého Jona  (Domhnall Gleeson)

Setkáním Jona a Franka se postupně stupňuje konflikt hravé bezstarostné geniality, schopné bezprostředního uměleckého vyjadřování (Frank) se světem ambiciozní průměrnosti, usilující o úspěch a moc nad kapelou a publikem s vidinou zisku (Jon). Tento „nezávislý film“ ve své základní lince kopíruje dramatickou linku známou z Amadea od Miloše Formana. Lenny Abrahamson si celkem svižně vypůjčuje stereotypy nezávislé kinematografie (svět maloměstské izolace, antihrdinové, vzestupy a pády malých kapel) a jeho nejnovějšímu filmu Frank nelze upřít jistou dávku osobitosti a překvapivosti. Tou nespadá ani pod škatulku komedií (jak by napovídal trailer), ale není ani vypjatým dramatem. Je to prostě malý nezávislý britský film, v němž je od obojího něco.

(Miloš Henkrich)

Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé
Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé
Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé
Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé

Inzerce

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19

Adresa
Cihlářské 19
Velký sál, Malý sál, Galerie ART, Černá díra, Café ART. NO Art najdete na Radnické 4

Korespondeční adresa
Radnická 4 | 602 00 Brno

Z důvodu vládních opatření je Kino Art od 12. října uzavřeno. Promítáme ale dál v rámci projektu Moje kino LIVE.

Konání festivalu BRNO16 se přesouvá na začátek prosince.

Vstupenky
Vstupenky je možné si zakoupit online, na pokladně kina, v informačním centru TIC na Panenské nebo na místě akce. Vstupenky zakoupené online není třeba tisknout.

Pokladna otevírá vždy 30 minut před začátkem prvního představení.

Rezervace
Rezervace je možné provádět osobně, telefonicky nebo na rezervace@kinoart.cz.
Informační centrum Panenská – každý den od 9.00 do 18.00 a na čísle 513 039 035
Kino Art Cihlářská – v otevírací době pokladny (od 30 min před začátkem první projekce do konce projekcí) na čísle 775 868 826

+420 771 135 410 (pokladna kina)
+420 771 135 411 (pokladna kina)

Školní projekce
Zařídíme vám školní projekcí, není problém! Vše z distribuční nabídky, vstupné 60 Kč na žáka. Ozvěte se na skolni@kinoart.cz nebo na telefon 602 589 491.

Reklama
Dejte o sobě vědět! Například uměnímilovným divákům Kina Art. Nabízíme reklamní prostor pro statickou i spotovou reklamu před projekcemi. Pro další informace kontaktujte Martinu Marešovou na propagace@kinoart.cz nebo 602 589 490.

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491