Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé

12. 5. 2016
20:00
Kino Art – malý sál
60 Kč

Zkuste si sednout do kina, zavřít oči a nechat se unášet svou fantazií. A teď si zkuste představit, že i když oči otevřete, obraz neuvidíte. Můžete poslouchat pouze dialogy a vše ostatní si domýšlet. Tento model v podstatě znamená, že si vytváříte celý film sami.

Frank

Nadační fond PRiorita se ve spolupráci s AČFK rozhodl film Frank obohatit audio popisem, tedy přidat k filmu další zvukovou stopu s komentářem toho, co se děje na obraze. Primárně slouží ke zpřístupnění filmů nevidomým. Jsou však také určeny všem, pro které není představivost cizí.

tmavomodry.cz


Frank

2014 / Lenny Abrahamson / Velká Británie / 95'

V davu nabídky distribuce  artové tvorby se (mimo jiné díky výrazné mediální masáži na letošní LFŠ) rozhodně neztratí ani Frank, výstřední a tajuplná postava z kapely Soronprfbs. To, že Frank dokáže posouvat každého ze svých hudebníků za jejich obvyklé hranice, velmi obdivuje jeho nový mladý klávesák Jon. Nedokáže však pochopit, jak to dělá a kým vlastně Frank je, protože nikdy neviděl jeho tvář.

Postava Franka na sebe přitahuje výraznou pozornost a herec Michael Fassbender dokázal jeho postavě vtisknout výrazný charakter a tragiku bez ohledu na to, že nemá možnost využít mimiky. Ostatní postavy jsou však také typově zajímavé. Těžko říct, jestli se jedná již o nastavení ze scénáře, ale Fassbender v roli Franka rozhodně válcuje postavu mladého Jona  (Domhnall Gleeson)

Setkáním Jona a Franka se postupně stupňuje konflikt hravé bezstarostné geniality, schopné bezprostředního uměleckého vyjadřování (Frank) se světem ambiciozní průměrnosti, usilující o úspěch a moc nad kapelou a publikem s vidinou zisku (Jon). Tento „nezávislý film“ ve své základní lince kopíruje dramatickou linku známou z Amadea od Miloše Formana. Lenny Abrahamson si celkem svižně vypůjčuje stereotypy nezávislé kinematografie (svět maloměstské izolace, antihrdinové, vzestupy a pády malých kapel) a jeho nejnovějšímu filmu Frank nelze upřít jistou dávku osobitosti a překvapivosti. Tou nespadá ani pod škatulku komedií (jak by napovídal trailer), ale není ani vypjatým dramatem. Je to prostě malý nezávislý britský film, v němž je od obojího něco.

(Miloš Henkrich)

Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé
Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé
Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé
Frank – Projekce (nejen) pro nevidomé

Inzerce

Kino Art na Radnické

Kino Art na Radnické
 
Vážení a milí diváci,
rekonstrukce Kina Art z důvodu nálezu dalšího azbestu zdaleka nekončí. Budova Kina Art na Cihlářské ulici tak zůstane nadále uzavřena.
 
Kino Art pod názvem NO ART od listopadu 2017 dočasně působí v prostorách Galerie TIC na Radnické 4.


Dočasná kancelář kina:

Radnická 10


Nákup vstupenek a rezervace:

Vstupenky si můžete zakoupit i několik dní předem také prostřednictvím předprodeje v informačním centru TO JE Brno na Panenské ulici.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit nebo rezervovat denně včetně víkendu od 9.00 do 18.00.

Rezervace učiněné přes email či telefon je nutné vyzvednout nejpozději 20 minut před projekcí.

Na pokladně kina lze vstupenky zakoupit denně hodinu před prvním představením (před tím se na pokladnu nedovoláte)!

Platit můžete hotově nebo kartou na všech pokladnách.

Online lze vstupenky zakoupit i mimo otevírací dobu pokladen.

 

Filmový archiv

 

+420 775 868 826 (pokladna kina)
+420 513 039 035 (předprodej Panenská)

Kancelář kina Art
542 427 138

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491