Když vás baví komiksy i jazz

29. 11. 2019
20:30
Kino Art – velký sál
150 Kč

Jak vzniká kresba v přímém přenosu, se budete moc přesvědčit na unikátní audiovizuální performanci Komiks&Jazz. V ní bude intereagovat výtvarník Jiří Grus a ansámbl na pomezí jazzy a soudobé hudby Dust in the Groove. Jejich společná improvizace dá vzniknout malbě, která bude zároveň promítána na filmové plátno.

Když vás baví komiksy i jazz

 

 Jiří Grus

Komiksový výtvarník a scenárista, malíř, ilustrátor. Absolvent ateliéru klasické malby na AVU. Komiksově debutoval v roce 1991 v časopise Bublinky. Odroku 1999 se jeho komiksy objevily v řadě domácích i zahraničních titulů, například Aargh!, Crew, Pot, Zkrat, Živel. Dále například v antologii Inseminátor, polském katalogu Komiks, portugalském časopise Comix, řeckém týdeníku 9 a americkém magazínu Heavy Metal. V letech 2000-2001 obdržel českou cenu pro nejlepšího komiksového kreslíře a ve stejné době získal i tři ocenění na Mezinárodním festivalu komiksu v polské Lodži. V letech 2007, 2008 obdržel komiksovou cenu Muriel za autorskou sérii Voleman. Držitel ceny Slow Comics Best Fanzine Award 2010za komiks Voleman (Monza-Itálie). Spolu s Lelou Geislerovou, Dzianem Babanem a Vojtěchem Maškem se podílel na vzniku komiksového magazínu Brutto. Jako ilustrátor spolupracuje pravidelně s nakladatelstvím Karolínum. Ilustroval tituly Bylo nás pět, Rozmarné léto, Klapzubovu jedenáctku, cyklus povídek Velitelem města Bugulmy Jaroslava Haška, Myši Natálie Mooshabrové, Ladislava Fukse, sbírku povídek Bohumila Hrabala Rukovět pábitelského učně a nově i prózu Boží duha Ladislava Durycha. V roce 2016 vyšlo rozsáhlé komiksové album Drak nikdy nespí scénáristů G. Babana a V. Maška, které je novodobou adaptací trutnovské dračí legendy o vzniku města. V současné době pracuje na ilustracích pro stínadelskou trilogii J. Foglara, kterou vydává nakladatelství Albatros. Jiří Grus žije a tvoří v Trutnově. http://jirigrus.blogspot.com

 

 

Dust in the Groove

Žaneta Vítová - vokál, akordeon
Jana Vondrů - vokál
Radim Hanousek - saxofony, basklarinet
Martin Opršál - marimba
Jan Přibil - trubka
Vlado Micenko - kontrabas

Projektna pomezí jazzu a soudobé hudby Dust in the Groove spojuje otevřené hudebníky obou žánrů. Velký prostor patří individuální i kolektivní improvizaci a hledání nových zvukových možností. Většina členů je aktivní na poli experimentálního jazzu i soudobé hudby, což umožňuje obsáhnout obě interpretační emocionální polohy, expresivní jazzovou i precizní a jemnou témbrovou. Aktuálně se projekt věnuje hledání hudebních prostředků pro vyjádření textu, znaků a to jak vokálně, tak i obecně zvukovými možnostmi svých nástrojů. Dlouhodobě funguje spolupráce stanečními performery ze sdružení Orbita. DITG vystoupil mimo jiné na Expozici nové hudby, Setkávání nové hudby plus, Free jazz Praha, United Islands, Žižkov meets jazz, ve Švýcarsku, Itálii a na mnoha neobvyklých místech (jeskyně Výpustek, zvuková pyramida v Súlovských skalách, industriální prostory, synagogy, kaple). Mimo koncertní činnost se tentoprojekt věnuje i výchovným koncertům a veřejným workshopům. www.dustinthegroove.cz


Akce probíhá za podpory Statutárního města Brna

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19
 
Vážení a milí diváci,
rekonstrukce kina Art na Cihlářské ulici skončila. Kino je jako nové a vítá vás s otevřenou náručí. Kino Art pod názvem NO ART zároveň zůstává v osvědčených prostorách Galerie TIC na Radnické 4.


Dočasná kancelář kina:'
Radnická 10


Nákup vstupenek a rezervace:

Vstupenky si můžete zakoupit i několik dní předem také prostřednictvím předprodeje v informačním centru TO JE Brno na Panenské ulici.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit nebo rezervovat denně včetně víkendu od 9.00 do 18.00.

Rezervace učiněné přes email či telefon je nutné vyzvednout nejpozději 20 minut před projekcí.

Na pokladně kina lze vstupenky zakoupit denně hodinu před prvním představením (před tím se na pokladnu nedovoláte)!

Platit můžete hotově nebo kartou na všech pokladnách.

Online lze vstupenky zakoupit i mimo otevírací dobu pokladen.

 

Filmový archiv

 

+420 775 868 826 (pokladna kina)
+420 513 039 035 (předprodej Panenská)

Kancelář kina Art
542 427 138

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491