Lauren Bacall oslaví v Artu své nedožité devadesátiny

Akce již proběhla
(dle programu)
Kino Art

A jak jinak, než s Humphrey Bogartem! V rámci Filmového klubu uvede kino Art hned tři snímky, kde vedle sebe tyto dvě hvězdy nezapomenutelně zářily na vrcholu svých kariér.

Key Largo

Všechny tři filmy se zapsaly do kánonu klasického amerického bijáku: Hluboký spánek, Key Largo a Mít či nemít. Hluboký spánek bude promítán z 35 mm pásu a je to možná posladní šance, kdy jej budou diváci moci vidět v kinech! Lauren Bacall, poslední femme fatale, zemřela 12. srpna.

 

NA PROGRAMU:

Čt 11. 9. | 19:00 | Mít a nemít | EN CZ – Malý sál 80 Kč

Út 16. 9. | 19:00 | Key Largo | EN CZ – Velký sál 80 Kč

Čt 18. 9. | 19:00 | Key Largo | EN CZ – Velký sál 80 Kč

Čt 25. 9. | 20:30 | Hluboký spánek | EN CZ – Velký sál 100 Kč

Út 30. 9. | 19:00 | Mít a nemít | EN CZ – Malý sál 80 Kč


Pocta Lauren Bacall

Lauren Bacall bylo v roce 1944, kdy debutovala filmem Mít a nemít, pouhých devatenáct let. Jako sebevědomá odbojářka Slim se stala přes noc americkým zlatíčkem, sexuálním symbolem a módní ikonou. Začátek kariéry byl zároveň dobou její největší slávy – filmy noir, image femme fatale a samozřejmě vztah s Humphreym Bogartem, který se stal jejím filmovým i životním partnerem. Máme ji tak nerozlučně spjatou se zlatou érou klasického Hollywoodu, přestože se ve světě filmu pohybovala dalších více než šedesát let. Objevila se v množství významných (Jak si vzít milionáře, Napsáno ve větru, Dogville) i méně významných snímků, sklízela skvělé ohlasy na divadle a příležitostně i v televizi. Přesto pro nás Lauren Bacall zůstává hlavně jako ta mladičká dívka, která se s nezaměnitelnou smyslností ptá Bogarta: „You know how to whistle, don’t you, Steve? You just put your lips together and blow.“

12. srpna ve věku 89 let tato výjimečná hollywoodská ikona zemřela. Odešla tak jedna z posledních velkých hvězd klasického Hollywoodu – ačkoli ne zcela poslední (nezapomínejme na Olivii de Havilland či Kirka Douglase). Jako herečka – jak píše časopis Modern Screen z roku 1944 – „není krásná a ví to o sobě.“ Z širokých ramen, hubenosti, příliš velkých rtů a výrazných (až androgynních) rysů tváře ale dokázala udělat přednost. Stejně tak z hlubokého hlasu učinila symbol přitažlivosti. Originální byl i způsob projevu, který jí vysloužil přezdívku „The Look“ – skloněná hlava bradou dolů a zároveň pronikavý pohled přímo do kamery nebo na hereckého partnera. Pro ni dle legendy způsob jak překlenout nervozitu, pro nás typická značka Lauren Bacall a zneklidňující ženskosti. Lauren Bacall byla prostě jiná než všechny ostatní herečky té doby. Byla to osudová žena, a to hned pro několik generací diváků.

Filmový klub:
Členem filmového klubu je každý držitel kartičky AČFK. Držitel této kartičky je oprávněn čerpat slevy na klubové projekce a účastnit se uzavřených klubových projekcí. Tuto kartičku je možné zakoupit na pokladně za 100,- Kč, je platná po dobu jednoho kalendářního roku a ustanovuje držitele hrdým členem všech filmových klubů po republice, poskytuje výhody v rámci některých festivalů (např. LFŠ).

Inzerce

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19

Adresa
Cihlářské 19
Velký sál, Malý sál, Galerie ART, Černá díra, Café ART. NO Art najdete na Radnické 4

Korespondeční adresa
Radnická 4 | 602 00 Brno

Z důvodu vládních opatření je Kino Art od 12. října uzavřeno. Promítáme ale dál v rámci projektu Moje kino LIVE.

Konání festivalu BRNO16 se přesouvá na začátek prosince.

Vstupenky
Vstupenky je možné si zakoupit online, na pokladně kina, v informačním centru TIC na Panenské nebo na místě akce. Vstupenky zakoupené online není třeba tisknout.

Pokladna otevírá vždy 30 minut před začátkem prvního představení.

Rezervace
Rezervace je možné provádět osobně, telefonicky nebo na rezervace@kinoart.cz.
Informační centrum Panenská – každý den od 9.00 do 18.00 a na čísle 513 039 035
Kino Art Cihlářská – v otevírací době pokladny (od 30 min před začátkem první projekce do konce projekcí) na čísle 775 868 826

+420 771 135 410 (pokladna kina)
+420 771 135 411 (pokladna kina)

Školní projekce
Zařídíme vám školní projekcí, není problém! Vše z distribuční nabídky, vstupné 60 Kč na žáka. Ozvěte se na skolni@kinoart.cz nebo na telefon 602 589 491.

Reklama
Dejte o sobě vědět! Například uměnímilovným divákům Kina Art. Nabízíme reklamní prostor pro statickou i spotovou reklamu před projekcemi. Pro další informace kontaktujte Martinu Marešovou na propagace@kinoart.cz nebo 602 589 490.

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491