Mezipatra slaví 20 let

Akce již proběhla
Kino Art
NO Art – Radnická 4

Queer filmový festival Mezipatra 15. listopadu opět přiveze do Brna současnou světovou kinematografii. Za dvacet let se původně brněnský festival rozšířil do Prahy, Olomouce a formou ozvěn do ostatních regionů. Žhavou letošní novinkou je představení vlastní distribuční značky Queer Kino, která dodává filmy do běžné distribuční sítě.

Mezipatra 2019

Festival hrál vždy především společenskou roli, a tak je 20. výročí ideální příležitostí porozhlédnout se po nových výzvách spojených například s bojem o uzákonění stejnopohlavních svazků. Tomu napovídá i letošní podtitul V proudu změn:

Skrze letošní téma vyzdvihujeme vzájemnou queer solidaritu a zdůrazňujeme nutnost být aktivním hybatelem dění, který se v boji za rovnoprávnost a celospolečenské uznání nenechá odradit překážkami nebo odporem okolí,“ říká programová ředitelka festivalu Sandra Hezinová. Koho by zajímalo, jak taková svatba může vypadat, neměl by si nechat ujít zahajovací Wedding party. DJ/VJ duo TYJSITY slibuje nejdekadentnější svatební večírek roku.

Soutěžní sekce představí deset filmů včetně švédsko-gruzínského dramatu nominovaného na Oscara Dokud se tančí (And Then We Danced) nebo netradiční brazilské road movie oceněné Teddy Award Historka o zelené planetě (Breve historia del planeta verde). Dokumentární sekce uvede pět filmů z Evropy, Středního východu a USA. Jedním z nich bude například Jonathan Agassi mi zachránil život (Jonathan Agassi saved my life) o známém pornoherci. V sekci krátkých filmů divačky a diváci uvidí 39 snímků. Retrospektivní sekce dostala na starost s ohledem na výročí pětice osobností české queer komunity. Pod názvem „Znovu spolu“ zhlédnou návštěvnice a návštěvníci festivalu výběr srdečních filmů travesti umělkyně Chi Chi Tornádo, držitele Ceny Jindřicha Chalupeckého Michala Pěchoučka, spoluzakladatele spolku Trans*parent Viktora Heumanna, architekta Martina Hrdiny nebo advokátky a aktivistky Adély Horákové. 

Off program přinese přednášky a diskuze 30 let „teplého“ porevolučního Brna aneb Proměna „queer podniků“, Neviditelní LGBTQ+ senioři a seniorky a Manželství pro všechny. Zábavu slibuje speed dating nebo pubquiz. Vše uzavře Closing party 22. listopadu s DJs, živou elektronickou hudbou, a dokonce i dortem.

Podrobnosti o programu a rezervace lístků najdete na www.Mezipatra.cz

Mezipatra Brno, 15. – 22. 11. 2019, Kino Scala, Art, No Art, Café Atlas, Artbar Druhý Pád

Plakát

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19

Adresa
Cihlářské 19
Velký sál, Malý sál, Galerie ART, Černá díra, Café ART. NO Art najdete na Radnické 4

Korespondeční adresa
Radnická 4 | 602 00 Brno

Od 24. května se na vás těšíme opět na Cihlářské.
Vstup bude umožněn pouze návštěvníkům s respirátorem a s negativním covid testem.

Vstupenky
Vstupenky je možné si zakoupit online, na pokladně kina, v informačním centru TIC na Panenské nebo na místě akce. Vstupenky zakoupené online není třeba tisknout.

Pokladna otevírá vždy 30 minut před začátkem prvního představení.

Rezervace
Rezervace je možné provádět osobně, telefonicky nebo na rezervace@kinoart.cz.
Informační centrum Panenská – každý den od 9.00 do 18.00 a na čísle 513 039 035
Kino Art Cihlářská – v otevírací době pokladny (od 30 min před začátkem první projekce do konce projekcí) na čísle 775 868 826

+420 771 135 410 (pokladna kina)
+420 771 135 411 (pokladna kina)

Školní projekce
Zařídíme vám školní projekcí, není problém! Vše z distribuční nabídky, vstupné 60 Kč na žáka. Ozvěte se na skolni@kinoart.cz nebo na telefon 602 589 491.

Reklama
Dejte o sobě vědět! Například uměnímilovným divákům Kina Art. Nabízíme reklamní prostor pro statickou i spotovou reklamu před projekcemi. Pro další informace kontaktujte Martinu Marešovou na propagace@kinoart.cz nebo 602 589 490.

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491