Mezipatra slaví 20 let

15. – 22. 11. 2019
Kino Art
NO Art – Radnická 4

Queer filmový festival Mezipatra 15. listopadu opět přiveze do Brna současnou světovou kinematografii. Za dvacet let se původně brněnský festival rozšířil do Prahy, Olomouce a formou ozvěn do ostatních regionů. Žhavou letošní novinkou je představení vlastní distribuční značky Queer Kino, která dodává filmy do běžné distribuční sítě.

Mezipatra 2019

Festival hrál vždy především společenskou roli, a tak je 20. výročí ideální příležitostí porozhlédnout se po nových výzvách spojených například s bojem o uzákonění stejnopohlavních svazků. Tomu napovídá i letošní podtitul V proudu změn:

Skrze letošní téma vyzdvihujeme vzájemnou queer solidaritu a zdůrazňujeme nutnost být aktivním hybatelem dění, který se v boji za rovnoprávnost a celospolečenské uznání nenechá odradit překážkami nebo odporem okolí,“ říká programová ředitelka festivalu Sandra Hezinová. Koho by zajímalo, jak taková svatba může vypadat, neměl by si nechat ujít zahajovací Wedding party. DJ/VJ duo TYJSITY slibuje nejdekadentnější svatební večírek roku.

Soutěžní sekce představí deset filmů včetně švédsko-gruzínského dramatu nominovaného na Oscara Dokud se tančí (And Then We Danced) nebo netradiční brazilské road movie oceněné Teddy Award Historka o zelené planetě (Breve historia del planeta verde). Dokumentární sekce uvede pět filmů z Evropy, Středního východu a USA. Jedním z nich bude například Jonathan Agassi mi zachránil život (Jonathan Agassi saved my life) o známém pornoherci. V sekci krátkých filmů divačky a diváci uvidí 39 snímků. Retrospektivní sekce dostala na starost s ohledem na výročí pětice osobností české queer komunity. Pod názvem „Znovu spolu“ zhlédnou návštěvnice a návštěvníci festivalu výběr srdečních filmů travesti umělkyně Chi Chi Tornádo, držitele Ceny Jindřicha Chalupeckého Michala Pěchoučka, spoluzakladatele spolku Trans*parent Viktora Heumanna, architekta Martina Hrdiny nebo advokátky a aktivistky Adély Horákové. 

Off program přinese přednášky a diskuze 30 let „teplého“ porevolučního Brna aneb Proměna „queer podniků“, Neviditelní LGBTQ+ senioři a seniorky a Manželství pro všechny. Zábavu slibuje speed dating nebo pubquiz. Vše uzavře Closing party 22. listopadu s DJs, živou elektronickou hudbou, a dokonce i dortem.

Podrobnosti o programu a rezervace lístků najdete na www.Mezipatra.cz

Mezipatra Brno, 15. – 22. 11. 2019, Kino Scala, Art, No Art, Café Atlas, Artbar Druhý Pád

Plakát

Kino Art na Cihlářské 19

Kino Art na Cihlářské 19
 
Vážení a milí diváci,
rekonstrukce kina Art na Cihlářské ulici skončila. Kino je jako nové a vítá vás s otevřenou náručí. Kino Art pod názvem NO ART zároveň zůstává v osvědčených prostorách Galerie TIC na Radnické 4.


Dočasná kancelář kina:'
Radnická 10


Nákup vstupenek a rezervace:

Vstupenky si můžete zakoupit i několik dní předem také prostřednictvím předprodeje v informačním centru TO JE Brno na Panenské ulici.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit nebo rezervovat denně včetně víkendu od 9.00 do 18.00.

Rezervace učiněné přes email či telefon je nutné vyzvednout nejpozději 20 minut před projekcí.

Na pokladně kina lze vstupenky zakoupit denně hodinu před prvním představením (před tím se na pokladnu nedovoláte)!

Platit můžete hotově nebo kartou na všech pokladnách.

Online lze vstupenky zakoupit i mimo otevírací dobu pokladen.

 

Filmový archiv

 

+420 775 868 826 (pokladna kina)
+420 513 039 035 (předprodej Panenská)

Kancelář kina Art
542 427 138

Provoz, dramaturgie, pronájmy
Milan Šimánek
simanek@kinoart.cz
725 518 108

PR a marketing
Martina Marešová
propagace@kinoart.cz
602 589 490

Produkce, redakce bulletinu
Jana Glocarová
glocarova@kinoart.cz
724 330 083

Produkce, školní představení
Kristýna Malíková
malikova@kinoart.cz, skolni@kinoart.cz
602 589 491