Hudební rozhovory – Josef Špaček, housle, Graffovo kvarteto

Akce již proběhla
19:00
Stará radnice – nádvoří
100 Kč
sleva 50% studenti, senioři a ZTP

GOtoBRNO.cz/leto–  Josef Špaček, housle, Graffovo kvarteto

Mladý český houslista Josef Špaček se rychle etabluje jako jeden z nejlepších houslistů své generace.

Pracoval pod vedením renomovaných pedagogů, například Idy Kavafianové a Jaime Lareda působících na Curtisově hudebním institutu ve Filadelfii či Itzhaka Perlmana z newyorské Juilliard School. V květnu roku 2012 se stal jedním z finalistů Mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu; v roce 2009 zvítězil v mezinárodní houslové soutěži Michaela Hilla (Nový Zéland) a v roce 2008 získal třetí cenu a cenu mladé poroty na mezinárodní houslové soutěži Carla Nielsena. V současné době kombinuje úspěšnou sólovou dráhu s kariérou koncertního mistra České filharmonie.

NA PROGRAMU:
Zazní smyčcové kvartety M. Slimáčka (č. 5) a L. Janáčka (č. 1), Sonáta E. Ysaye č. 3 pro sólové housle v podání Josefa Špačka a v závěru večera zazní Dvořákův Smyčcový kvintet Es dur, kde se Josef Špaček ujme partu 1. violy.

Graffovo kvarteto
Graffovo kvarteto, které patří mezi přední česká kvarteta mladé generace, vzniklo v roce 1997 na brněnské konzervatoři ve třídě primária Janáčkova kvarteta Miloše Vacka . Soubor již za dob studií na konzervatoři a HF JAMU získal celou řadu laureátských titulů na mezinárodních soutěžích (Mezinárodní interpretační soutěž Beethovenův Hradec 1999; Mezinárodní soutěž komorních souborů ACT 2003 – Londýn, Velká Británie; Mezinárodní soutěž "Verfemte Musik" 2005 –Schwerin, Německo), za interpretaci kvartetů Leoše Janáčka pak dvakrát cenu Nadace Leoše Janáčka (2001, 2003). V roce 2005 získalo kvarteto zvláštní cenu francouzské asociace "Forum Voix Etouffés". V roce 2008 získal soubor prestižní Cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii.

 

Koncert se koná v rámci Brněnských smyčcových kurzů pořádaných brněnskou Konzervatoří.

Graffovo kvarteto
Graffovo kvarteto
Josef Špaček
Josef Špaček

Inzerce

Program na Staré radnici

Stará radnice

Kde:
Nádvoří Staré radnice
Radnická 8
658 78 Brno

Vstupné na všechny pořady:
Vstupenky na všechny pořady lze zakoupit na místě nebo v mnoha případech levněji v předprodeji na Radnické 2 nebo online na vstupenky.ticbrno.cz.

Začátky koncertů:
dle programu

Předprodej, Radnická 2:
Otevírací doba:
pondělí – pátek 10:00 – 18:00 bez přestávky
sobota 10:00 – 13:15 a 14:00 – 18:00
neděle a státní svátky zavřeno

tel.: +420 542 210 863
e-mail: vstupenkybrno@ticbrno.cz