MOJE BRNO – TO JE oslava

1. 4. 2017
TO JE BRNO – Panenská 1

Slavnostní zahájení letošní turistické sezony se v režii Turistického informačního centra města Brna uskuteční 1. dubna v novém informačním centru TO JE Brno v Panenské ulici. Program začne na Apríla v 10 hodin dopoledne.

TO JE BRNO


Tři originální průvodcovské trasy

Můžete se mimo jiné vydat na tři originální průvodcovské trasy vítězů výzvy MOJE BRNO. V ní jste vy – obyvatelé města - dostali možnost nabídnout svůj pohled na Brno a jeho příběhy.

Brno Nr. 4 10.00 VYPRODÁNO

Komentovaná prohlídka s názvem Brno Nr. 4 kombinuje procházku a jízdu šalinou č. 4 po nejhezčí brněnské trase. Začneme „u zdroje“, tedy v místech, kde se do města vlévá životodárná „holka z vesnice“ Svitava.

Představíme si Esslerovu textilku, kostel v Obřanech, vilu Makovského a Riverside Coffee. Další zastávkou budou Husovice, město spolků co „přišlo“ do velkého Brna, následuje odbočka k nábřeží a Zbrojovka. A poté Cejl - místa moravského Manchesteru a kam se poděli Němci? Centrum - Zelňák, Svoboďák. Obilňák a Masarykova čtvrť - první republika, Klafé či del Saggio s cílem u Planetária. Prohlídka nás zanese do dávné historie, přes průmyslovou revoluci se vrátíme do současnosti a nebude chybět ani výhled do budoucnosti města.  

Sraz: 1. dubna v 10:00, začátek na konečné tramvaje č. 4 v Brně-Obřanech.

 

Brněnské morytáty 14:00 VYPRODÁNO

Brněnské morytáty 16:00 VYPRODÁNO

Projdeme se centrem Brna a ukážeme si, kde se odehrál v minulosti jaký mord, jaká pověst se k němu váže a jaký přízrak kdy a kde můžete potkat.

Sraz: 1. dubna v 14:00 a v 16:00, začátek na Panenské

 

Strach a hnus v Brně 17:00 VYPRODÁNO

Pohlédneme na odvrácenou tvář druhého největšího města v Česku. Jaká kriminalita byla pro Brno typická v 90. letech a jak je na tom Brno nyní? Je třeba se bát po setmění v parku nebo spíše přes den na náměstí? Proč a pro koho je výhodnější postihovat spíše drobnou kriminalitu než velké podvody? Jak se žije nízkorozpočtový život v jedné z největších sociálně vyloučených lokalit v zemi? Kam se přesunula prostituce? A jak je na tom Brno v kontextu jiných evropských velkoměst? Tyto a další otázky budou zodpovězeny v průběhu večerní prohlídkové trasy soumračným městem. Součástí prohlídky je i popíjení lahváče z večerky u hlavní silnice.

Sraz: 1. dubna v 17:00, začátek na Panenské

Vstupenky na všechny procházky můžete zakoupit on-line nebo v předprodeji v IC TO JE Brno, Panenská 1 a v IC pod krokodýlem, Radnická 8, Brno. Cena vstupenky je 50 korun.

 

Gastro program 12.00

Při zahájení sezóny nebudou chybět ani nejrůznější gastronomické lahůdky a dobré drinky. Oslavy se zúčastní Food Truck Bücheck, JusWINE, Pegas a Cupcakekárna.
Slevy na vstup do prostor partnerů akce

 

Křest nového autentického průvodce TO JE Brno 13.45

Odpoledne se v prostorách informačního centra TO JE Brno v Panenské ulici uskuteční křest nového autentického průvodce TO JE Brno. V něm deset brněnských osobností představuje místa, která jsou často neznámá i místním, místa, která nepatří mezi hlavní turistické taháky, a přesto právě tady lze zažít opravdovou atmosféru jihomoravské metropole.

 

Živá hudba 14.00

Na schodech vedle informačního centra TO JE Brno bude hrát živá hudba. Užít si tam můžete hned dva koncerty. Duo perkusionistů vystupující pod názvem Emil a Jakub se věnuje hře na hrnce, koše a další „nehudební“ nástroje a v repertoáru mají předělávky populárních hitů. Na závěr programu vystoupí brněnská rock´n´rollová skupina Ňuňu.

 

Slevy na vstup do prostor partnerů akce

Při návštěvě akce MOJE Brno v Panenské ulici získáte otisk originálního razítka zaručující slevu na vstupné do brněnského podzemí, na věž Staré radnice, do Moravské galerie – Uměleckoprůmyslového muzea, na hrad Špilberk a do Krytu 10-Z. V krytu navíc dostanete slevu do Mléčného baru Marcela Ihnačáka, která je platná celý měsíc a vztahuje se konkrétně na polévku, bagetu a salát.

Obálka průvodce TO JE Brno
Just Wine
Food Truck Bücheck
Food Truck Bücheck
Cupcakekárna
Pegas

TO JE Brno – MOJE Brno

TIC Brno

Kontakt:
Tereza Kalábová
Radnická 2, 1. patro

+420 542 427 156
+420 606 698 620