TO JE Brno → MOJE Brno: vítězné procházky v prodeji

14. 4. 2018
centrum města

Tematické prohlídky – Může být prohlídka Brna ještě autentičtější, než když své město ukáží ti, kteří jej mají rádi? Na výzvu TIC BRNO: Staň se průvodcem! zareagovalo osmnáct průvodců amatérů a vymysleli osmnáct nových tras.

TO JE BRNO MOJE BRNO

V sobotu 14. dubna bude mít sedm vybraných tras svou premiéru. Nejvíc hlasů získaly okruhy Příběhy řeky Svitavy, Trapná procházka a MOJE staré Brno, těšit se ale můžete i na další. S novými průvodci zahájí TIC BRNO letošní turistickou sezonu.

Všem přihlášeným účastníkům výzvy i hlasujícím velmi děkujeme za účast. Celkem hlasovalo 635 lidí. V pátek jsme vylosovali a obeslali 11 hlasujících, kteří obdrží slíbenou výhru.

 

Vstupenky

Vstupenky na všechny procházky je možné zakoupit od 23. března buď on-line nebo v předprodeji v IC TO JE Brno, Panenská 1 a v IC pod krokodýlem, Radnická 8, Brno.


Vítězné procházky:

 

1. Příběhy řeky Svitavy

VYPRODÁNO  Sraz: 15.00 | u Makovského lávky (Brno-Obřany) KOUPIT

DALŠÍ TERMÍN 21. 4. 2018 | Sraz: 15.00 | u Makovského lávky (Brno-Obřany) KOUPIT

Anotace: Řeka Svitava je již po staletí na své pouti Brnem svědkem mnoha lidských osudů, lidského štěstí i neštěstí. Během této tematické procházky si představíme některé z mnoha příběhů, které se na březích řekyudály.
Seznámíme se s pulzujícím životem na tzv. obřanské riviéře, kde se za první republiky scházeli známí umělci a herci, kde žil nakladatel Bohuslav Kilian, kde své domy stavěli Bohuslav Fuchs či Karel Kotas. Dozvíme se o pohnutých osudech rodiny Esslerů a poznáme napínavé životní příběhy majitelů Cacovického mlýna či dělnické kolonie Zlatníky. Cestou nezapomeneme ani na příběhy spojené se samotnou řekou, která v 19. století prošla radikální regulací, na povodně i vzpomínku na ty, kdo ve vodách Svitavy našli svou smrt. Poslední příběh nás zavede na konec druhé světové války, během které se Maloměřický most jako jediný vyhnul svému poškození.
Trasa: Obřany (zastávka Babická) - Mlýnské nábřeží - Esslerova továrna - Cacovický ostrov - Maloměřický most ( 2 hodiny )

 

2. Trapná procházka

VYPRODÁNO  Sraz: 14.00 | na recepci v BC Titanium KOUPIT

Anotace: Ukážeme vám nejtrapnější místa v Brně - tak trapný, že se budete červenat až za ušima!  Známe tady všechna nejtrapnější zákoutí, bizarní kluby, schované poklady či místa, kde se propadnete do některé z dekád minulého století. A rády vám je také ukážeme. Ode dneška bude trapnost vaše největší přednost!
Trasa: sekáč v BC Titanium / RC Brooklyn / klenotnice na Staré radnici / knihkupectví v uličce Průchodní / galerie Třináctka / pasáž Domu pánů z Kunštátu / kavárna Terazza / jídelna v pasáži Komerční banky / záchody v Sále Břetislava Bakaly / rektorát VUT / Sborovna / club USA ( 2,5 hodiny )

 

3. MOJE staré Brno

VYPRODÁNO  Sraz: 15.00 | Vyhlídková terasa Nemocnice u Milosrdných bratří KOUPIT
(pejskaři po 15:00 před nemocnicí)

Anotace: Moje staré Brno je oblast, kde jsem vyrostl a doteď žiji. Není to vyloženě turistická oblast, ale jak už se u takových říká, má velký potenciál. Vyjadřuje ji kombinace šedi, hnusu a krásy. Člověk se musí umět dívat, aby si té krásy všiml. Tady jsem se ji naučil hledat, a kdo hledá, najde.
Trasa: Terasa porodnice Milosrdných bratří - Svratka - Morenda - Červený kopec - Kamenka - Rybářská - zámeček Mitrovských - FaVU - BVV ( 2 až 3 hodiny )

 

4. Brno v Četnických humoreskách

VYPRODÁNO  Sraz: 14.00 | před Mahenovým divadlem KOUPIT

Anotace: Četnické humoresky jsou jedním z nejoblíbenějších českých seriálů a jsou spojeny s mnoha atraktivním místy v Brně. Podle nadšených reakcí mnoha svých známých, kteří navštívili Brno a kterým jsem ukázala místa, kde se Četnické humoresky natáčely, soudím, že by tato prohlídka mohla zajímat i ostatní turisty, kteří do Brna zavítají. Vybrala jsem místa v centru Brna, která se dají pohodlně obejít pěšky, ovšem dle časových možností se dá prohlídka doplnit o další natáčecí místa, např. Špilberk, místo kde stávala Pátrací stanice na Staňkově ul., vila Löw Beer, nám Republiky a další.
Trasa: (NOVÁ TRASA) Mahenovo divadlo, Krajský soud, kostel sv. Jakuba, (přes Zelný trh a nám. Svobody) Petrov, Denisovy sady ( 2 až 3 hodiny )

 

5. Školní výlet s lepeňákem

VYPRODÁNO Sraz: 10:00 | u Tivolli KOUPIT

Anotace: Pojďte si projít Brno s odpadlíkem ušlechtilých oborů - bývalou učitelkou dějin umění a kunsthistoričkou! Na cestu vám sbalím lepeňák (namazaný chleba do ubrousku) a projdeme si Brno. Proč nemá Brno kloudné náměstí? Co je to za kostel, ten Červený? Je pravda ta legenda o křivé fiále? Kde se můžeme najíst? Bude káva?
Na tohle všechno umím odpovědět. A myslím, že trochu jinak, než se píše na Wikipedii a v průvodcích. Ukážeme si pár míst, díky kterým Brnu porozumíte - jak žilo, rostlo a co jej bolí. Zastavíme se na dobré kafe a ukážeme si Brno z jedné parádní vyhlídky.
Co uvidíme: Veveří a Tivoli (Brno a měšťanská architektura 19. století, proč je ta ulice tak široká a proč je Tivoli tak nazdobená)
Údolní (škola Vesna  - architektura a dívčí vzdělávání) na Gorkého do Café Steiner (od zdobnosti k jednoduchosti)
Červený kostel a tělocvična - proč se nový kostel podobá gotickému, kdo jsou to ti protestanti, kam zmizeli Němci, a proč Brno nemá náměstí
Nová radnice - pověst o fiále aneb co je to ta pozdní gotika
Jazzová kavárna Podobrazy - občerstvení, rozchod na nové Tržnici a vyhlídka z její střechy, povídání o baroku (proč je tam ten sloup a co to tam stojí za paláce)
Římské náměstí -  jak Brno rostlo a měnil se jeho střed, doporučení na další toulky, lze provést v Melounovém cukru u kávy
Trasa: Veveří - Česká-Husova-Zelný trh-Římské náměstí ( 3,5 hodiny )

 

6. Brněnští rodáci slavní doma i ve světě

Sraz: 14.00 | Stará radnice (ul. Radnická) KOUPIT

Anotace: Cílem prohlídky je ukázat místa spojená s osobnostmi různých oborů a odvětví, kteří se narodili v Brně - jejich rodné domy, případně budovy nesoucí jejich jméno. Výklad o životě a práci osobností.
Trasa: Začátek trasy:  Stará radnice, Radnická ul.
Konec trasy:  Kapucínské nám.  ( 1,5 až 2 hodiny )
Pěší trasa:
Zastávka č. 1 – Biskupská 8 – Hugo Haas - herec
Zastávka č. 2 – nám. Svobody 3 – Georg Placzek - fyzik
Zastávka č. 3 – Kobližná 4 – František Halas - básník
Zastávka č. 4 – kostel nanebevzetí Panny Marie, Jezuitská ulice – Jan Křtitel Erna – stavitel
Zastávka č. 5 – Kavárna Savoy, Běhounská ul. – Jindřich Kumpošt - architekt
Zastávka č. 6 – kostel sv. Jakuba staršího – Antonín Pilgram - stavitel
Zastávka č. 7 – kostel sv. Tomáše – Jošt Moravský - markrabě
Zastávka č. 8 – hotel Continental – Adolf Loos - architekt
Zastávka č. 9 – Údolní 7 – Nataša Gollová - herečka

 

7. Lost in Brno?

Sraz: 10.00 – anglicky | na nám. Svobody u hodinKOUPIT

Sraz: 15.00 – srbsky | na nám. Svobody u hodin KOUPIT

Meeting point: Freedom Square, near clock

Annotation: Lost in Brno? Dont be! Come and join us for a walk trough historical part of city Brno and find out useful information not only about Brno but more about life in Brno.
Your guide is also foreigner who likes Brno and is always trying to find new interesting information about city and would be glad to share this information with you.

Route: Freedom Square - Roman Square - The Měnín Gate - Malinovsky Square - Moravian Square - St James Square - Comenius Square - Dominican Square - Šilinger Square - Denis Gardens – Petrov- Capuchin Square -Vegetable Market-Old Town Hall ( 3 hodiny )

 

Vítězné okruhy jsou v prodeji – tic.je/mojebrno

 

Inzerce

TO JE Brno → MOJE Brno

TIC BRNO – Radnická 2

Kontakt:

Mgr. Kateřina Šimčíková
koordinátor projektu

Radnická 2, II, patro

+420 773 762 300