Brněnská muzejní noc letos jubilejní

18. 5. 2019
(dle programu)
Galerie TIC
Podzemí
Stará radnice

Muzejní noc je akcí, při níž jsou muzea, galerie a památkové objekty otevřeny i po setmění, většinou do půlnoci. Vstupné do nich je buď symbolické, nebo zdarma. První ročník proběhl v roce 1997 v Berlíně, v Brně se akce koná od roku 2005.

Jubilejní 15. Brněnská muzejní noc se bude konat v sobotu 18. května a opět se do ní zapojí jak velké kulturní instituce, tak i menší galerie a muzea. Své brány otevřou v 18 hodin a kromě výstav nabídnou množství kreativních aktivit pro dospělé i děti. Celkem jich otevře 28!

Brněnská muzejní noc 2019

Některé instituce si s ohledem na dětského návštěvníka připravily program v dřívějších hodinách, například Muzeum ve Šlapanicích, VIDA! science centrum nebo Industra, a letos si budou moci atmosféru nočního města plného kultury užít nejen Brňané, ale i obyvatelé dalších jihomoravských měst, jako je Adamov, Blansko, Břeclav, Znojmo nebo Křtiny – v noci pro ně bude zajištěna doprava.

 

TIC BRNO

TIC BRNO vás zve nejen do svých tří Galerií TIC a do Kina Art, ale nabízí také vyhlídku na noční Brno z věže Staré radnice nebo návštěvu tajemného podzemí Labyrintu pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba či Mincmistrovského sklepa a husí kůži budete mít při noční prohlídce bývalé Káznice na Cejlu. Komu jsou běžné prohlídky málo, je zván do podzemí na únikovou hru Poklad v Labyrintu za speciální cenu happy hour.

 

Infopointy Brněnské muzejní noci

Panenská 1: 9.00-20.00 hod
Radnická 8: 9.00-23.00 hod

 

Galerie TIC

Radnická 4
Vstup zdarma
Poslední vstup 23.30

Aktuální výstavy
Imrich Vanek ...když keramika nebyla cool ani trendy / Galerie U Dobrého pastýře
F5-F0 / David Přílučík / Galerie mladých
Zlatý řez / Richard Loskot  / Galerie Kontext

Program
18.00 - 23.00 Otevřená lekce sochařství
V návaznosti na výstavu věnovanou památce sochaře Imricha Vaneka, budou mít návštěvníci galerie možnost, zúčastnit se veřejné výuky figurálního sochařství - modelování podle živého modelu. Do lekce se můžete zapojit kdykoli během jejího trvání. Účast není podmíněna věkem ani sochařskými zkušenostmi.

Rezervace místa na janeckova@ticbrno.cz.

 

Vyhlídková věž Staré radnice

Radnická 8
Vstupné 20 Kč
Poslední vstup ve 23:45

Poté, co vystoupáte 173 schodů, se vám ze speciálně nasvícené věže naskytne jedinečný pohled na Brno z výšky téměř 63 metrů.

 

Labyrint pod Zelným trhem

Zelný trh 21
Sleva na vstupné 20%
Poslední vstup ve 22:30
(prohlídky po 30 minutách)

Téměř kilometrový labyrint středověkých chodeb a sklepů spojený s expozicí o životě Brňanů.

 

Exit Game – úniková hra

Labyrint pod Zelným trhem
Za cenu happy hour (1000 Kč)

Vstupy: 18.00, 20.00 a 22.00
(hru je nutné si rezervovat a vstupenky zakoupit předem)

 

Mincmistrovský sklep

Dominikánské náměstí 1
Sleva na vstupné 20%
Poslední vstup ve 22.45

V historických sklepních prostorách objevíte zapomenuté řemeslo ražby mincí v Brně i na Moravě a také expozici s audiovizuální prezentací historie i současnosti Brna.

 

Kostnice u sv. Jakuba

Jakubské náměstí
Sleva na vstupné 20%
Poslední vstup ve 22.30
Prohlídky po 30 minutách

Prohlídky unikátních prostor druhé největší kostnice v Evropě s kosterními ostatky více než 50 tisíc zemřelých, kterou osvítí světla svíček.

 

Bývalá Káznice na Cejlu

Bratislavská 68
Vstupné 60 Kč, zakoupení vstupenek přímo na místě
Poslední vstup ve 23.30

Prohlídka jen s průvodcem. Výjimečný objekt s historií sahající až do konce 18. století. V průběhu 20. století zde docházelo k politickým popravám odpůrců nacismu a komunismu. Prohlídky v rámci Brněnské muzejní noci povedou po zkrácené trase (30 minut) — dvůr č. 3, bývalá robotárna, kaple, cely smrti a dvůr č. 1.

 

Kino Art

Radnická 4
Vstup zdarma
Poslední vstup ve 23.30

Je báječné mít artové kino v centru a ještě víc báječné je mít ho obklopené výstavou současného umění. Kino Art dočasně působí v prostorách Galerie TIC, kde si pro vás na Muzejní noc připravilo tento skvělý program:

16:00–20:00 archivní pásmo dětských animovaných filmů z pokladnic Národního filmového archivu a dalších českých archivů
20:00 Na věčné časy – pásmo deseti krátkých dokumentárních experimentálních filmů mapujících architekturu socialistické éry v zemích střední a východní Evropy
21:15 Zahrajte si na plátně Kingdom Come: Deliverance a poslechněte si k tomu komentář historika, který vám poví, jak se dá ve virtuálním světě zrekonstruovat historie.

Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc
Brněnská muzejní noc

Brněnská muzejní noc v TIC BRNO