Nocování v kasematech

Akce již proběhla
Špilberk – kasematy
250 Kč
pouze pro osoby od 18 let

Jako součást akce Den Brna připravilo Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s Muzeem města Brna unikátní možnost historicky prvního přenocování veřejnosti ve špilberských kasematech, které nebyly vždy jen vězením, ale původně úkrytem vojenské posádky pevnosti.

Nocování v kasematech u příležitosti Dne Brna

Účastníci této akce se na jednu noc stanou obránci města Brna, kteří budou po vyčerpávajících obranných bojích v sobotu 16. srpna padat únavou. Ve 22.30 se setkají na hradebním bastionu s děly. Odtud je hradní hlídka odvede do prostoru vojenských kasemat. Zde jsou pro obránce připravené dvě místnosti s dřevěnými pryčnami. Odvážlivce, kteří na pryčnách případně usnou, bude střežit kostýmovaná hradní stráž. A to vše jen za šerosvitu a chladu, které s sebou tyto prostory bez oken prodchnuté úzkostí stovek historických vězňů, kteří na Špilberku pobývali, nesou. Nový den začne obráncům časně zrána, kdy je cca v 5.30 hradní hlídka vzbudí a doprovodí k ranní polévce s chlebem.

Tento nevšední zážitek bude umožněn skupině 25 osob. Vstup bude mít speciální režim, účastnit se mohou pouze osoby od 18 let, bude zakázáno konzumovat alkohol atd. Všichni zájemci musí při koupi vstupenky podepsat seznámení s pravidly noci v kasematech, s nimiž musí nejen souhlasit, ale především je dodržovat. Dbát na to bude hradní stráž, která provinilce bez milosti vyvede za hradby Špilberku, byť by byla jakákoli noční hodina.

Vstupenky je možné zakoupit na předprodeji TICmB, Radnická 2, nebo online na vstupenky.ticbrno.cz. Cena vstupenky je 250 Kč.

Doporučení:

  • vzít si potřeby na spaní (spacák, karimatku, případně deku) a teplé oblečení, v kasematech je teplota okolo 8°C, pevnou a plnou obuv,
  • hrnek na pití (tzv. plecháček),
  • pro umocnění zážitku nedoporučujeme brát si s sebou mobilní telefony a baterky, stejně v kasematech není signál ani proud.

Prohlášení účastníka ke stažení (.pdf)

Také se sluší připomenout, že obránci neponocují ani nevyspávají,
večerka je ve 23.00 a budíček v 5.30.

Inzerce