Oslavte sametovou revoluci s nejkrásnější knihou roku

Akce již proběhla

Originální pohled na události roku 1989 včetně těch listopadových nabízí knížka z produkce TIC BRNO s názvem Jak to ruplo, která letos získala cenu Nejkrásnější kniha roku 2019. Je sice určena především dětem a mladším ročníkům, které sametovou revoluci nezažily, ale na své si přijdou také jejich rodiče a všichni ti, kteří uvítají neotřelý pohled na historické události neodpovídající tomu, co najdete v učebnicích. V rámci výročí 17. listopadu vám ji nabízíme za speciální cenu.

Jak to ruplo

Vypravěč Leoš je obyčejný kluk. Chodí do páté třídy, je pionýrem a čas od času musí recitovat otravné básničky při komunistických výročích. Jednoho dne narazí na podivné tajemství, o kterém s ním nechce nikdo mluvit. Leoš se rozhodne, že přijde rodinné záhadě na kloub. Během pátrání navštíví řadu míst v Brně a zažije podivuhodná dobrodružství. I když tomu ve smutném a špinavém městě zpočátku nic nenasvědčuje, rozluštění tajemství a také listopad 1989 se nezadržitelně blíží…

Publikaci pro děti a mládež vydal TIC BRNO k příležitosti výročí 30 let od sametové revoluce. Historik Michal Konečný v ní ve spolupráci s ilustrátorkou Barborou Strakovou s nadhledem sobě vlastním popisuje dobu, kdy (s)končil komunismus a začala demokracie. Jednalo se o společensky překotné časy, ve kterých dětský hrdina Leoš odhaluje rodinné tajemství a během toho „to rupne“. Nejen v Brně, ale i v celém tehdejším Československu.

Kniha je plná obrázků, dobových fotografií, šifer s nečekanou pointou a doplněná je zajímavou mapou města. Spolu s Leošem si v ní čtenáři mohou zarecitovat Majakovského, navštívit brněnské výstaviště, ochutnat jídlo v bulharské restauraci Jalta, na stojáka vypít sodovku ve Sputniku nebo utíkat před příslušníky veřejné bezpečnosti na nedovolené burze gramofonových desek u Janáčkova divadla.

Netradiční brněnský průvodce normalizační realitou Jak to ruplo navazuje na úspěšného předchůdce Frčíme Brnem, jenž dětem představil prvorepublikové Brno. K dispozici na www.darkyzbrna a v termínu 17. – 24. 11. 2020 za speciální cenu 165 Kč.

 

KOUPIT V E-SHOPU

 

autor: Michal Konečný
ilustrace a šifry: Barbora Straková
grafická úprava: Petr Škobrtal
vydavatel: TIC BRNO, p. o.

speciální cena: 165 Kč (pouze v termínu 17. – 24. 11. 2020)

Jak to ruplo
Jak to ruplo
Jak to ruplo
Jak to ruplo
Jak to ruplo
Jak to ruplo
Jak to ruplo
Jak to ruplo

OSOBNÍ ODBĚR ZBOŽÍ