AŤ VYHRAJE TEN LEPŠÍ

Den bedste mand
Film
Severský filmový podzim 2018
100 Kč

Ať vyhraje ten lepší/ Den bedste mand/ Pound for Pound

Jørgen a Hanne Hansenovi jsou milující manželé a zároveň obchodní partneři. On boxuje a ona obstarává všechno možné - od chodu domácnosti přes vyjednávání honorářů až po ošetřování roztrženého obočí. Jørgena však ubíjí jeho strach a hrozí mu konec kariéry a rodina se ocitne v nebezpečí, že ji banka připraví o dům.

Film, inspirovaný skutečnými událostmi, líčí jedno z nejsenzačnějších vítězství v dějinách dánského sportu. Současně nabízí poutavé vyprávění o muži, který s nezdolnou podporou své manželky a díky přátelství s mladým africkým boxerem dokáže vystoupit ze svého stínu, najít odvahu postavit se svým vnitřním démonům a stát se živou legendou.

Režie: Mikkel Serup

Scénář: Mikkel Serup, Linn-Jeanethe Kyed, Søren Felbo

Hrají: Mikkel Boe Følsgaard, Arnold Oceng, Lene Maria Christensen, Kristian Fjord, Benjamin Kitter, Søren Malling, Mikkel Drewes Knudsen, Livia Maria Begu, Ari Alexander, Morten Hebsgaard, Marie Askehave, Kristian Høgh Jeppesen, Martin Greis-Rosenthal, Damir Zlibar, Thomas Guldberg Madsen, Darko Jones, Mladen Cutura, Nikola Kerkez, Berit Kamara, Boris Katalinic, Andrew Jeffers, Ivica Zadro, Theo Barklem-Biggs, Durim Oraca, Enock Mwandila Poulsen, Charlotte Munksgaard, Elly Mwachiro, Naim Ramaj

Délka: 97 min

Titulky: české titulky vhodné i pro neslyšící, barevné

Žánr: drama

Stát: Dánsko

Premiéra: 2017

Ocenění: cena Bodil za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli - Søren Malling

Festivaly: Moscow - Royal Danish Embassy 2018, Norský filmový festival v Haugesundu 2018, Robert Festival 2018

29. 11. 2018 20:00
Sál B. Bakaly - malý sál
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
658 78 Brno

 

Otevírací doba:
denně 9.00 - 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Ticketportal, Ticketstream, Ticketart, Colosseumticket nově prodáváme také ze sítě smsticket.

+420 513 039 035
+420 602 40 42 46