BRNO - MĚSTO UPROSTŘED KOLEJÍ

Opakujeme pro velký úspěch!
Ostatní
Tematické prohlídky
100 Kč
50,- Kč děti od 7 let, studenti, senioři 65+, ZTP, ZTP/

Název: Brno – město uprostřed kolejí

Kdy: 22.6.2019 v 15:00

Sraz: 1. nástupiště na hlavním nádraží, u vchodu z vestibulu, (průvodce bude mít oranžovou reflexní vestu)

Anotace: Brno a vlaky se vždycky přitahovaly, vlastně si ani neumím představit, jak jedno bez druhého vůbec mohlo kdysi existovat. Roku 1838 do Brna dorazil první vlak. Od té doby sem ze sedmi směrů vtékají koleje podobně jako řeky. Železnice tak modelovala tvary Brna až do současnosti – pojďme společně nahlédnout do dopravní historie, kterou každý den míjíme, odhalme několik železničních unikátu, které jinde nemají, a nakonec vás čeká ojedinělá exkurze do největší soukromé sbírky parních lokomotiv u nás.

Trasa: Hlavní nádraží (z viaduktu Křenová) – Malé Amerika – ulice Uhelná (stavědlo, vlečka BVV) – Dolní nádraží, cca 2,5 km, délka do 2 hod.

Podrobnější info: Procházku zahájíme na viaduktu Křenová. Zde stručně uvedu historii železniční dopravy v Brně a upozorním na některé zajímavosti. Následuje přesun přes 1. nástupiště kolem funkcionalistické pošty k Malé Americe. Dále projdeme po ulici Uhelná se zastávkou u stavědla a povídání o jeho funkci a o Vídeňském viaduktu. Poté se napojíme u řeky na cyklostezku kolem vlečky BVV a nakonec vejdeme zezadu do bývalého depa Brno-dolní. Zde převezme slovo Ing. Jiří Kotas, který představí sbírku svých historických lokomotiv a vozů spolku KPKV (zejména průmyslových parních a motorových lokomotiv, které často existují už jen v jediném exempláři a běžně nejsou nikde vystaveny).

Trasa je vhodná pro malé i velké, není vhodná pro kočárky a osoby na invalidním vozíku. 

22. 6. 2019 15:00
Sraz: 1. nástupiště Hl.nádraží
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
658 78 Brno

 

Otevírací doba:
denně 9.00 - 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Ticketportal, Ticketstream, Ticketart, Colosseumticket nově prodáváme také ze sítě smsticket.

+420 513 039 035
+420 602 40 42 46