Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

DECIBELY NAD BRNEM

MILOŠ MAKOVSKÝ A NEOPAK, SYNKOPY 61, THE MADMEN
Koncert
230 Kč

Křest knihy brněnského hudebního publicisty Petra Gratiase "Decibely nad Brnem" vydané nakladatelstvím Jota. Jejími kmotry budou známé zpěvačky Martha a Tena Elefteriadu, jejichž jména byla dlouho spjata s Brnem, do kterého se rády vracejí, ale také kytarista Pavel Váně, kapelník Progres 2 a Bronz. Se křtem knihy bude spojena i autogramiáda a prodej. V rámci večera vystoupí rockový kytarový virtuos Miloš Makovský se skupinou Neopak, který představí osobitou variantu instrumentálního progresivního rocku a fusion music, dále legendární Synkopy 61, jedna z nejstarších bigbítových skupin v republice, která je sporadicky stále koncertně aktivní a konečně hardrockoví The Madmen, kvalitní Uriah Heep Revival, kteří navíc hrají i vytipované skladby od Led Zeppelin, Deep Purple a Black Sabbath… Knihu Decibely nad Brnem vydalo těsně před prázdninami renomované brněnské nakladatelství Jota. Kniha se tematicky zabývá bigbítem a rockem, který se stal součástí společenského povědomí a hudebním fenoménem, který od počátku šedesátých let významně ovlivňuje hudební dění na brněnské kulturní scéně. Tři desetiletí – šedesátá, sedmdesátá a osmdesátá léta jsou zde zachycena v podobě třiceti vytipovaných skupin nejrůznějších odnoží výše jmenovaného žánru. Seznamuje nejen s jejich členskou základnou v roztodivných proměnách, ale i jejich vývoj a úspěchy na poli hudby. V seznamu skupin se objevují jména jako Synkopy 61, Vulkán, Shakers, Atlantis, Rocky Eagles, F.G.B. Stellars, Birddogs, Speakers, Madlen, Progress Organization, Great Music Faktory, Generace Q, CH.A.S.A., Progres 2, Kern, Dogma Art, Oldřich Veselý a Synkopy, Ještě jsme se nedohodli, Bronz, Odvážní bobříci, Projekt Rock, Krabat, Futurum, Titanic, Z kopce, E (Éčko), Helmutova stříkačka, Dunaj, Taxi a Charlie The Bomber. Kniha je navíc doplněna profily deseti nejvýznamnějších rockových kytaristů, kteří se prosadili v jihomoravské metropoli, ale mnozí i daleko za jejími hranicemi.  Nechybí zde ani společenská rubrika, v níž se vůči brněnskému bigbítu a rocku vymezují známé osobnosti z kulturní sféry, ale také souborná obrazová diskografie SP, EP, LP a CD, které jmenované skupiny vydaly….

22. 9. 2015 17:30
KS Omega - Musilka
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246