Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

FANFARE CIOCARLIA

Koncert
333 Kč

FANFARE CIOCÂRLIA

Zapomeňte na balkánské beaty i na hype kolem balkánské muziky, do Brna se po více než třech letech vrátí Fanfare Ciocarlia, jedna z nejlepších živých kapel světa. V minulém roce oslavili 20 let koncertování, za kterých odehráli přes 2500 vystoupení. Unikátní klubový koncert se uskuteční ve středu 26.7. v Kabinetu Múz.

Díky jejich energii a vynalézavosti si získali fanoušky od Melbourne až po Memphis, od Tokia až po Toulouse. Svému řemeslu se naučili od svých otců a dědů. O kapele se traduje, že pochází z rumunské vesničky Zeče Prajini, která si skryta v mlhavém údolí uchovala osmanské tradice. Kapelu, která by jinak doprovázela armádu, svatby a pohřby, v roce 1996 objevil zakladatel Asphalt Tango Records Henry Ernst. O rok později ji představil jásající Evropě. Následovaly koncerty v USA, Japonsku a Austrálii. Během 21 let na téměř nepřestávajícím turné odehráli Fanfare Ciocarlia přes 2500 vystoupení.

I když mluví hudebníci jen svým národním jazykem, jejich koncerty byly vřele přijaty publiky různých kontinentů a kultur. Rychlost, precizní technika, feeling a tradice jsou základy, na kterých vyroste “težký a monstrózní zvuk” (jak napsaly londýnské Timesy). Fanfare Ciocarlia nejsou ledajaká cigánská kapela, je to nejrychlejší balkánská dechovka s nezaměnitelným zvukem proměňující koncerty na párty. Zaujali ale i svět klasiky a tak se nejednou objevili v prestižních filharmonických sálech. Získali také řadu ocenění, například v roce 2006 “BBC Radio 3 Award za nejlepší world music act z Evropy”, v roce 2011 “nejlepší album roku” od anglického časopisu Songlines, a také “album roku” od National Geographic Music. Jejich hudba se objevila v několika filmech, z nichž nejznámější je Borat, a taky v několika komerčních reklamách. Spolupracovali s Eugenem Hutzem z Gogol Bordello, Bobanem & Marko Markovičem, Adrianem Raso, Bassement Jaxx a mnoha dalšími.

Na novém albu Onwards To Mars! se kapela vydává hlouběji ke svým rurálním kořenům, k čemuž používají zušenosti z cest po světě. Skalní fanoušci ocení dvě tradiční rumunské skladby zpívané starším členem kapely Radulescem Lazarem (Un Tzigan Anea O Casa a Trenul Masina Mica), nebo balkánské blues Doina. Další zajímavostí je zcela jistě skladba Fiest de Negritos nahrávaná v Medellínu společně s vedoucí kolumbijskou cumbia kapelou Puerto Candelaria.

26. 7. 2017 20:00
Kabinet Múz
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246