Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

FESTA DI SUA MAESTA CAESAREA LEOPOLDO I.

Plaisirs de Musique
Koncert
250 Kč
studenti, senioři od 65 let 150,- Kč, studenti hudebních oborů 90,- Kč

LEOPOLD I. (1640 – 1705) = HUDBA + TANEC + DIVADLO        YOUTUBE

CONSILIO ET INDUSTRIA (radou a pílí) – životní heslo císaře Leopolda I.

Autorský projekt z dílny Plaisirs de Musique nahlíží do několika zásadních okamžiků života císaře Leopolda I., krále českého a uherského.

Barokní dvorské i lidové tance, koňský(!) balet, pouliční divadlo, improvizace a především hudba z pera samotného císaře jsou propojeny příběhem dnešní dívky Markéty a jejího výletu do 17. století. Průvodci po dobách minulých jí jsou arcibiskup Selepčéni a císařovna Markéta Habsburská, Leopoldova první manželka. Probudí v ní úctu a obdiv k umění a moudrosti našich předků.

Scénář pracuje s vybranými scénami ze života Leopolda I. Pro představení byly premiérově nastudovány některé z Leopoldových skladeb dochovaných ve světoznámém kroměřížském hudebním archivu.

V režii Marka Mokoše ztvární hlavní postavy Michal Marhold, Kristina Kubová a Linda Kunclová. Soubor Plaisirs de Musique (mj. Davide Monti, Marta Kratochvílová, Petr Wagner) doplní deset tanečníků a sólisté Federico Aramu, Gaia Fredianelli v autentických choreografiích vídeňské specialistky Margit Legler – to vše pod uměleckým vedením autora konceptu celého projektu, Jana Čižmáře.

Zazní skladby od Leopolda I., J. H. Schmelzera, M. A. Cestiho a dalších vídeňských mistrů.

Více informací na webových stránkách cyklu Hudební lahůdky

Plaisirs de Musique - Inscenační tým: Jan Čižmář - koncept, umělecký vedoucí, hudební nastudování Marek Mokoš - režie, herecké nastudování Margit Legler - choreografie, taneční nastudování Jan Čižmář, Marek Mokoš - scénář Marek Mokoš, Jan Čižmář, Margit Legler - kostýmy, rekvizity, scénografie Plaisirs de Musique - divadlo: Michal Marhold - arcibiskup Selepčéni, přítel Leopolda, průvodce Markéty Linda Kunclová - Markéta, dívka ze současnosti Kristina Kubová - Markéta Tereza Habsburská, španělská infantka, císařovna, manželka Leopolda ... další menší herecké role jsou obsazeny hudebníky a tanečníky (a publikem) Plaisirs de Musique – hudba: Marta Kratochvílová^ – flétna Davide Monti^ (IT/FR) – housle Andreas Torgersen (NO/CZ) – viola Ivan Bečka (SK/AT) – viola Petr Wagner – viola da gamba Jan Čižmář – theorba, kytara Plaisirs de Musique - tanec: Gabriele Aime (IT/AT), Federico Aramu^ (IT/AT), Giovanni Buttacavoli (IT/AT), Davide Diodato (IT/AT), Gaia Fredianelli^ (IT/AT), Catherine Gajšek (SI/AT), Sarah Krainberger (AT), Dali Ni (CN/AT), Marta Schiumarini (IT/AT), Yarden Zana (IL/AT) - tanec (^ soli) 

5. 3. 2018 19:30
Sál B. Bakaly
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246