Děkujeme návštěvníkům našich prostor za dodržování nařízení vlády o povinné ochraně dýchacích cest rouškou.

FRANCOUZSKÝ ADVENT V BAZILICE

Koncert
180 Kč
děti, studenti, senioři 90,- Kč

Jediný letošní adventní koncert v bazilice na Starém Brně!

Po loňském úspěšném programu Vánoce ve Versailles připravují Hudební lahůdky i letos program francouzské barokní hudby směřovaný k době Adventu. Koncert je pojat i jako prezentace nedávno vzniklé Katedry varhanní a historické interpretace na Hudební fakultě brněnské JAMU. Účinkujícími jsou proto pedagogové této katedry a jejich kolegové, kteří společně vystupují v souboru Plaisirs de Musique. Hlavní sólistkou koncertu je sopranistka Pavla Flámová, která letos završila svá studia na světoznámé a vyhledávané Schole Cantorum Basiliensis ve švýcarské Basileji a byla i finalistkou letošního ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Händel Singing Competition v Londýně. Má jedinečný hlasový témbr, stylovou interpretaci i precizní pěveckou techniku, které v chrámovém prostoru baziliky na Starém Brně dokážou náležitě vyniknout a jsou příslibem skutečného duchovního i uměleckého zážitku. 

Účinkují:

PLAISIRS DE MUSIQUE:

Pavla Flámová – zpěv | Marta Kratochvílová, Michaela Ambrosi – barokní příčná flétna/traverso | Petr Wagner – viola da gamba | Barbara Maria Willi – varhanní positiv | Jan Čižmář – loutna, theorba, umělecký vedoucí

Program: 

V programu zazní výběr motet pro sólový hlas André Campry a francouzské lidové melodie, které použil M. A. Charpentier ve své Messe de Minuit pour Noël, tentokrát v úpravě Jana Čižmáře pro komorní soubor se zpěvem, obohacený drobnými instrumentálními skladbami z doby francouzského baroka. 

Více informací na webových stránkách Hudebních lahůdek.

16. 12. 2016 19:30
Bazilika Mendlovo nám.
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

 

Otevírací doba:
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket (Ticket Stream – platby poutze v hotovost).

+420 513 039 035
+420 602 404 246