Děkujeme návštěvníkům našich prostor za dodržování nařízení vlády o povinné ochraně dýchacích cest rouškou.

FUTURUM - 30 let

Koncert
170 Kč
U nás již není v prodeji...

Koncert k třicátému výročí kapely Futurum: Roman Dragoun,Miloš Morávek,Emil Kopřiva,Kuba Michálek,Jan Seidl.

Předkapela: Alia Tempora symphonic-metal, zpívá Markéta Morávková 

Skupina Futurum je produktem osmdesátých let, který zajímavým způsobem osvěžil brněnskou rockovou scénu a vedle zavedených jmen jako Progres 2 a Oldřich Veselý a Synkopy dalším profesionálním hudebním společenstvím, které oslovovalo nejen rockové pamětníky, ale rovněž i novou rockovou generaci…Po náročném projektu Třetí kniha džunglí (Progres 2), navrhl kytarista Miloš Morávek zpěvákovi a hráči na klávesové nástroje Romanu Dragounovi založit vlastní projekt o dvou muzikantech a ostatní nástroje doplnit tehdy nastupující elektronikou. Původní záměr byl paralelně (vedle koncertů s Progres 2) hrát vlastní nové skladby, které se stylově od tvorby Progres 2 zcela odlišovaly.

Krátce poté, co již byl intenzivně připravován nový repertoár pro tento v té době zcela raritní projekt, Roman Dragoun oslovil svého dávného kamaráda z Písku – bubeníka Jana Seidla (skupina bratří Seidlů, Pumpa) a vzniklo trio. Posléze se k triu přidal i Emil Kopřiva, který na sklonku roku 1982 opustil Oldřicha Veselého a Synkopy, ten měl (zejména na koncertech) střídat kytaru a baskytaru. Nový kvartet přijal název Futurum a skupina začala pečlivě od r. 1983 připravovat nový repertoár a chystat tak premiéru své prezentace na brněnské scéně. Jejich hudba opustila klasický artrockový model a nechávala se inspirovat skupinami jako byly Talking Heads, U.K. a King Crimson. 

Seidl získal brzy pověst jednoho z nejpřesnějších progresivních bubeníků osmdesátých let u nás. Morávek v Brně první a v rámci tehdejší republiky vedle Radima Hladíka jako jeden z prvních začal používat analogový kytarový synthesizer, což byl zcela progresivní hudební počin, který významným způsobem ovlivnil sound skupiny (podobně jako slavné crimsonovské Frippertronics), vedle jeho výtečné techniky kytarové hry.

Roky rychle ubíhaly a 16.10. můžete přijít na Musilku oslavit spolu s Futurem 30.té výročí této vynikající brněnské kapely.

16. 10. 2014 17:30
KS Omega - Musilka
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

 

Otevírací doba:
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket (Ticket Stream – platby poutze v hotovost).

+420 513 039 035
+420 602 404 246