KAPELA PÓSFA A JAN VOJTEK

Koncert
300 Kč
Student: 150 Kč, Fair-Trade: 500 Kč, Sponzorská vstupenka: 1000 Kč

Dialog Maďarské folklorní hudby a jejího zpracování Maďarskými skladateli nabídne společný koncert jedné z nejznámějších mladých lidových muzik v Maďarsku a klavíristy Jana Vojtka.

Kapelu založil Lajos Iván se svými třemi syny a jejich kamarádem z dětství. Název kapely se váže k místu jejího vzniku, k jedné z osmi vesnic, které tvoří obec Holice na Slovensku. Nedlouho po založení, tatínek vypustil kapelu zpod svých křídel, říkajíc, že bude lepší, když budou členové kapely vrstevníci. V průběhu let se kapela rozšířila o několik dobrých přátel a v muzicírování pokračovali již bez tatínka. Snaží se oživit muziku smyčcových cikánských kapel Karpatské kotliny - zejména Horních Zemí -, vrátit je do povědomí veřejnosti a zajisti, aby si jej oblíbily i příští generace. V průběhu let měli příležitost a šířit maďarskou lidovou kulturu při mnoha zahraničních cestách a byli také nesčetněkrát oceněni:

2013 - Zlatá stuha a 1. místo na XXII. ročníku Celostátní soutěže v přednášení básní a prózy, zpívaných básní a lyrických scén Tompa Mihálye

2016 - Cena Harmonie - Maďarské hudební ocenění n Slovensku, v kategorii Muzikant anebo folklórní kapela roku v oblasti tradiční lidové hudby

2017 - Fölszállot a páva (mezinárodní soutěž talentů v Maďarsku) - vítěz kategorie instrumentálních sólistů a kapel;

2018 - Cena Pro Traditione 2018 - toto ocenění si zaslouží ti, kteří svým vysoce kvalitním výkonem dál opatrují maďarské tradice, kulturní dědictví našeho národa a důstojně reprezentují Horní zemi.

Členové kapely:

Júlia Csiba - zpěv

Péter Iván - housle

András Iván - viola

István Álló - basa

Márton Gólya - cimbál

Zoltán Iván - klarinet, tárogató, harmonika

Program

Výběr melodií maďarské lidové hudby, vybraná díla F. Liszta, B. Bartóka a Z. Kodálye

Posluchači se kromě skvělé hudby mohou těšit i na možnost ochutnat maďarské speciality a kvalitní maďarská vína.

16. 3. 2019 19:00
Sál milosrdných bratří
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
658 78 Brno

 

Otevírací doba:
denně 9.00 - 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Ticketportal, Ticketstream, Ticketart, Colosseumticket nově prodáváme také ze sítě smsticket.

+420 513 039 035
+420 602 40 42 46