LEITNERKA UVÁDÍ: JAROSLAV HUTKA

Koncert
180 Kč
děti, studenti, senioři 150 Kč

Leitnerka v dubnu přivítá jednu z nejvýznamnějších postav české alternativní scény, všestranného umělce Jaroslava Hutky. Jeho tvůrčí osud je těsně formován zvraty našeho moderního státu a jeho poslední album „100 let“, putující po významných momentech Československa, jeho občanů, a vlastních reflexích je toho důkazem.

Zveme do klubu na výjimečný večer.

Ze života a díla… Úž od dětství měl Hutka sklony k tvůrčí a kreativní činnosti. Zvlášť vliv beatniků ho inspiroval k sepsání vlastních myšlenek na papír a v dospělosti se rozhodl, že se pustí i do hudby. Má opravdu široký tvůrčí rozsah, od písňových textů a veršů pro děti, vlastních vyzrálých skladeb občas párovanými s melodiemi jiných nadaných osobností Západu, po moravské folklórní písně a balady. O pódium se dělí s kolegy písničkáři (H. Cigner, V. Veit, P.Kalandra, R. Hladík aj.), nebo svými hudebními fejetony ho dovede plnohodnotně obsadit sám.

Stihl vydat podstatný kus díla, než nastal zlomový rok 1977, kdy mu v Česku musela kariéra dočasně skončit. Podepsal Chartu 77 a odešel do holandského Rotterdamu. Vydával hudbu pod záštitu švédských a holandských nakladatelství, vydal i prózu. Osobní zkušenost s útěkem zaznamenal formou neodeslaných dopisů (Dopisy Ivanovi). V Rotterdamu Hutka založil vydavatelství Fosil, v němž vydal číslovanou řadu magnetofonových kazet s nahrávkami svých písní. V sedmdesátých a osmdesátých letech aktivně přispíval do mnoho exilových časopisů vydávaných po celém světě. Po listopadu 1989, kdy vystoupil na pražské demonstraci na Letenské pláni, se natrvalo vrátil do vlasti. V 90. letech začal v Česku opět intenzivně vydávat muziku. Od roku 2000 vydává alba se svými písněmi na CD v číslované řadě Fosil ve vlastním vydavatelství Samopal a prostřednictvím dalších vydavatelství. Jako spisovatel vydal po návratu mnoho titulů, aktivně přispívá do denního tisku. Po roce 2000 se aktivně angažoval v politice, spolupodílí se na vzniku seriálu o paměti národa.

23. 4. 2020 20:00
Klub Leitnerova
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

 

Otevírací doba:
DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENO
denně 9.00 - 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket (Ticketstream pouze hotovost).

+420 513 039 035
+420 602 40 42 46