Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

NA DVOŘE KRÁLE

Hudební lahůdky barokní
Koncert
Léto na Staré radnici
200 Kč
děti, studenti, senioři, ZTP 120,- Kč

Ve spolupráci s Turistickým a informačním centrem města Brna připravily Hudební lahůdky v rámci Brněnského kulturního léta cyklus koncertů tematicky zaměřený na hudbu rozličných stylových období nazvaný Hudební lahůdky na Staré radnici. Na programu třetího koncertu této série je rozmarný příběh plný lásky a tance z francouzského tanečního parketu doby krále Slunce, Ludvíka IV. 

Účinkující: 

ALLA DANZA, umělecký vedoucí František Dofek

PLAISIRS DE MUSIQUE, umělecký vedoucí Jan Čižmář

O programu: 

Francie vždy patřila mezi vůdčí síly v kulturní a umělecké oblasti a nejinak tomu bylo i v 17. a 18. století. Zejména na dvoře Ludvíka XIV. se zvláště hudebnímu a tanečnímu umění dostávalo nezvykle vřelého přijetí a nikoli náhodou je právě toto období spojeno největšími jmény francouzské barokní hudby, jako byli Jean-Baptiste Lully, Marin Marais, André Campra a Marc-Antoine Charpentier. Sám „Král Slunce“ byl vášnivým a vynikajícím tanečníkem, pro něhož psali balety a opery jen ti nejlepší skladatelé. 

Magickou atmosféru hudebních a tanečních večerů u královského dvora ve Versailles zprostředkuje všem návštěvníkům pátečního koncertu elegantní barokní tanec v dobových kostýmech a s původní choreografií v podání souboru ALLA DANZA ve spojení s virtuozitou i křehkou nádherou tónů barokních nástrojů hudebníků souboru PLAISIRS DE MUSIQUE. Na své si však přijdou nejenom oči a uši, pro ostatní smysly návštěvníků je připravena ochutnávka originálních francouzských lahůdek: sýry, paštiky a víno ze Sýrárny Minská na Minské ulici v Brně – Žabovřeskách.

O účinkujících: 

Soubor historického tance ALLA DANZA se věnuje studiu a prezentaci Evropského tanečního umění 15.–19. století. Zaměřuje se převážně na historicky věrné rekonstrukce starých tanců (příp. i celých doložených choreografií) jak z prostředí panovnických a šlechtických dvorů, tak z prostředí nižších společenských vrstev.

Soubor staré hudby PLAISIRS DE MUSIQUE se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období na dobové nástroje. Pod uměleckým vedením Jana Čižmáře se věnuje interpretaci hudby od 15. do 19. století. Jeho členy jsou přední evropští profesionální hudebníci specializující se na starou hudbu. Projekty, na kterých ansámbl participuje, nejsou výhradně čistě hudební, ale zahrnují i spolupráci na operních realizacích, recitály se zpěváky, herci i tanečníky.

Záštita

Koncert se koná pod záštitou ministra kultury České republiky Mgr. Daniela Hermana a ve spolupráci s Turistickým a informačním centrem města Brna.

Ceny vstupenek: 

200 Kč | 120 Kč – děti, studenti, senioři, ZTP

Více informací na webových stránkách Hudebních lahůdek .

22. 7. 2016 18:00
Nádvoří Staré radnice
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246