Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.
S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).
1963, Věra Chytilová, 82 min. Film se promítá s anglickými titulky.
Ve vrcholné éře komunismu nebylo zrovna v československé kinematografii na programu snění o něčem jiném. Přesto propagandu tvrdící, že život v rámci systému je vlastně výhrou, narušila režisérka Věra Chytilová. Ta ve svém odvážném debutu ukazuje, jak dvě ženy s rozdílnými životy sní o možných alternativách. Gymnastka Eva se realizuje na pozici vrcholného sportu, ale doufá, že jednoho dne založí rodinu. Oproti tomu Věra je ženou v domácnosti, kterou tento osud neuspokojuje.