Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA

HOST: SARAH & THE ADAMS
Koncert
300 Kč

Koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy spojený s představením zatím posledního alba Pojďme se napít.

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA - POJĎME SE NAPÍT

Dosud většinou nenahrané písničky a texty Roberta Křesťana z období Poutníků a Traperů, které měl autor chuť si znovu zazpívat za doprovodu a spoluúčasti Druhé trávy.Titulová skladba vznikla koncem 70. let, ale svoji původní traperskou podobu změnila s Poutníky a nyní i s Druhou trávou. Trapery připomíná i píseň Srkala mošt stýblem trávy s textem Josefa Hiršala. Mezi coververze, které si Křesťan vybral, patří Claptonův Golden Ring (Co už je pryč), Kristoffersonův Rock and Roll Time (Co dělat mám), Andersonovy Heavy Horses (Tažní koně) a tradicionál Home Sweet Home (Nevěřím). K dalším vzpomínkovým písním patří Cibola, Komu mám lhát a Nadějí. Druhá tráva natočila album Pojďme se napít ve složení Robert Křesťan (zpěv), Luboš Malina (banjo, whistle, kaval, klarinet, vokál), Luboš Novotný (dobro, lap steel), Emil Formánek (kytara, vokál), Tomáš Liška (kontrabas) a Kamil Slezák (bicí). Jako hosté se na něm dále podíleli Charlie McCoy, Pavel Petržela a Tomáš Buzek, o produkci se postaral dlouholetý kamarád skupiny Steve Walsh. Album vychází jako enhanced CD, protože obsahuje navíc ještě fotoalbum s fotografiemi Jiřího Turka.

Sarah & The Adams vznikli před třemi lety, kdy se zpěvačka a pianistka Šárka Adámková vrátila z hraní v Norsku. Obklopila se skupinou muzikantů s jazzovými i popovými zkušenostmi a hned svým debutem 'My Place' získali zaslouženou pozornost. Výjimečnou muzikálnost potvrdili na novince 'Thank You' ze závěru roku 2014. Po prvotině byla Šárka označována za 'Českou Norah Jones', což se aktuálně malinko nechtěně projevuje podobně jako u Norah i čím dál menším důrazem na klavírní doprovod ve prospěch strunných nástrojů. „Pořídila jsem si ukulele a nové písničky jsem hodně skládala na něm,“ přiznala v jednom z rozhovorů Šárka. Na novém albu jsou také dvě písničky v češtině a další se rodí. Angličtina v podání Sarah And The Adams je sice perfektní, ale domácí posluchač rodný jazyk vyžaduje víc. Je třeba také poznamenat, že po muzikantské stránce ucho rozdíl nepozná, je to pořád jedna velká pohoda.

 

 

27. 5. 2015 17:30
KS Omega - Musilka
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246