Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA a POZDNÍ SBĚR

speciální novoroční dvojkoncert
Koncert
300 Kč

Koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy spojený s představením nejnovějšího alba Pojďme se napít.

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA

POJĎME SE NAPÍT 

Dosud většinou nenahrané písničky a texty Roberta Křesťana z období Poutníků a Traperů, které měl autor chuť si znovu zazpívat za doprovodu a spoluúčasti Druhé trávy.

Titulová skladba vznikla koncem 70. let, ale svoji původní traperskou podobu změnila s Poutníky a nyní i s Druhou trávou. Trapery připomíná i píseň Srkala mošt stýblem trávy s textem Josefa Hiršala. Mezi coververze, které si Křesťan vybral, patří Claptonův Golden Ring (Co už je pryč), Kristoffersonův Rock and Roll Time (Co dělat mám), Andersonovy Heavy Horses (Tažní koně) a tradicionál Home Sweet Home (Nevěřím). K dalším vzpomínkovým písním patří Cibola, Komu mám lhát a Nadějí. 

Druhá tráva natočila album Pojďme se napít ve složení Robert Křesťan (zpěv), Luboš Malina (banjo, whistle, kaval, klarinet, vokál), Luboš Novotný (dobro, lap steel), Emil Formánek (kytara, vokál), Tomáš Liška (kontrabas) a Kamil Slezák (bicí). Jako hosté se na něm dále podíleli Charlie McCoy, Pavel Petržela a Tomáš Buzek, o produkci se postaral dlouholetý kamarád skupiny Steve Walsh. 

Album vychází jako enhanced CD, protože obsahuje navíc ještě fotoalbum s fotografiemi Jiřího Turka.

POZDNÍ SBĚR

je rocková kytarová muzika s bluesovými základy, tak trošku zavánějící jižanskými vlivy, stejně jako vlivy ryze místními. Pozdní sběr zpívá výhradně česky.

Sestavu muzikantů kolem lídra a dvorního autora skupiny Jiřího Pařeza lze v současné době nazvat vinařským termínem - výběrem z bobulí. Do aktuální sestavy pozdního sběru patří basista Jiří Meisner (ex. Druhá tráva, Kamelot), kytarista Michael Vašíček (ex. Čechomor, Každý den jinak Vlasty Redla), hráč na bicí nástroje Tomáš Hanke (ex. Katapult, Druhá tráva), zpěvák a kytarista Karel Macálka (ex. Rangers, Každý den jinak) klávesista Štěpán Baloun a zpěvačka Petra Jonášová. Kapela vznikla v roce 2000 a její dráhu dokumentuje diskografie.

CD Pozdní sběr – maxisingl (rok. 2001)

CD Moudrej tabák – první regulérní CD (rok 2003)

CD Dvojka – (rok. 2009) je prvním autorským CD Jiřího Pařeza v roli lídra. Od tohoto okamžiku se kapela zaměřila pouze na vlastní tvorbu. CD podpořila společná turné se skupinou No Name a kapelou Kamelot. „Dvojka“ se v dnešní době pyšní titulem platinová deska. Některé z písní (Pálava, Za řeku, Odlétám za tebou) jsou dodnes zařazeny v playlistech rádií a tvoří základ „hitovek“ skupiny.

CD Pozdní sběr – výběr z bobulí – Live u Kouřícího Králíka. (rok.2012) Záznam koncertu v akustické verzi z legendárního brněnského jazzového klubu. Až na Michaela Vašíčka album natočila aktuální sestava a je v současné době oceněno titulem zlatá deska. 

CD Roman Horký a Pozdní sběr - Na trati (rok 2013) Společné album s lídrem Kamelotu. Pod většinou písní na albu je autorsky podepsán Jiří Pařez a celkový sound společného projektu byl v recenzích pochvalně označen jako současný moderní folk. Na rozdíl od předchozích alb, které vyšly u menších společností, na tomto albu se spolupodílela a vydala jej firma EMI.

Na koncertech můžete slyšet výběr toho nejlepšího z uvedených alb, včetně nového materiálu z právě chystaného nového CD skupiny, které vyjde ve spolupráci s firmou Warner Music. Pro letošní rok je připravena spolupráce s Robertem Křesťanem a Druhou trávou. Společné dvojkoncerty napříč Českem i Slovenskem. 

30. 12. 2014 18:00
KS Omega - Musilka
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246