Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

SLET BUBENÍKŮ: Ktož sú boží bubeníci

Koncert
250 Kč

Slet bubeníků 2015 – G.O.D. – Gathering Of Drummers - KTOŽ SÚ BOŽÍ BUBENÍCI

Gregorianský chorál, Husitské písně a hřmotné bubenické polyrytmické groovy, hrané na bicí soupravy, tympany, elektroniku a basové bubny. Zpěvové party mužského pěveckého souboru AFFETTO. Zpěvačka Kamila Kama přináši do programu silný, výrazový zpěv a prvky performance. Letošní program je v mnoha ohledech jiný než předchozí ročníky. Po silném zastoupení etnické hudby v programech Sletu Bubeníků a kombinací hudebních stylů a žánrů z celého světa, nastává v letošním roce 2015 zásadní změna. Bubny a zpěv jinak, tentokrát bez nápovědy Afriky, Latinské Ameriky, či Asie. Evropa se svým bohatým hudebním portfoliem se stala inspirací pro Slet Bubeníků 2015

B I T Í V S R D C I E V R O P Y

„Již dlouho mi v hlavě zní kombinace silných, hřmotných, polyrytmicky komponovaných a žánrově neurčitých bicích partů, hraných převážně na evropské bicí nástroje, spolu se zpěvovými party z dob, kdy vznikalo Evropské hudební povědomí, inspirované Gregorianským chorálem, ranou Středověkou polyfonií a bojovnými Husitskými zpěvy. Odvážný boj mistra Jana Husa s církevními autoritami před 600 lety a jeho hrdinská smrt dala vzniknout odboji a protikatolické rebelii v Českých zemích. Válečné hordy Husitů a Táboritů, a jejich touha a nadšení po změně, začaly tvořit dějiny. Bojové písně Husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jím vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu.“ / Pavel Fajt

Pozvání odvážně přijali:

AFFETTO -Mužský pěvecký soubor, zabývající se českou a evropskou renesancí, ale i experimenty z oblasti vokální tvorby.

Vladimír Richter / Aleš Procházka

Jan Mikušek / Marek Olbrzymek

Na bubny, tympány, gongy činely, elektronické groovy a industriální zvuky jsou pozvaní bubeníci:

Tomáš Reindl / Pavel Koudelka / Mirolav Šonka / Pavel Fajt 

Bass - Alex Bershadsky (ISR)

Pěvecká performerka - Kamila Kama (ISR) ….Ženskyý element a hudební ethno-virus.

15. 10. 2015 17:30
Dělňák Líšeň – Klajdovská 28
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246