SYMPHONIAE SACRAE IN STILO MODERNO E GRAVE

Mvsiche Varie (DE) a Jennie Cassidy (UK)
Koncert
250 Kč
150 Kč - děti, studenti, senioři, ZTP

SYMPHONIAE SACRAE IN STILO MODERNO E GRAVE 

Mvsiche Varie (DE) a Jennie Cassidy (UK)

Neobvyklý a dramaturgicky nápaditý program duchovní hudby 17. století osvětlující vzájemné působení mezi hudebními centry ve střední Evropě, zejména pak šíření italského stylu v českém a německém prostředí. 

Účinkující: 

Jennie Cassidy (UK) - mezzosoprán | MVSICHE VARIE (DE): Cosima Marius a Filip Marius - housle, Robert Sagasser - viola da gamba, Suzanne van Os - chitarrone a Martin Lubenow - varhany, umělecký vedoucí

O programu: 

Skladby začleněné do koncertního programu (duchovní árie, moteta i virtuózní skladby instrumentální) byly pečlivě vybrány s ohledem na církevní rok a tematicky tak spadají do velikonočního období. Svým dramaturgickým pojetím se tak jedná o jakousi „ozvěnu“ Velikonočního festivalu duchovní hudby - ten však celé velikonoční období nepokrývá. V malém souboru se zpěvákem, třemi smyčcovými nástroji, loutnou a varhanami zazní virtuózní díla pocházející z per skladatelů, kteří různými způsoby formovali hudební kulturu své doby – F. Turiniho, R. I. Mayra, S. Rossiho, T. Meruly, D. Castella, H. Schütze, M. G. Perandy, J. H. Schmelzera, C. Monteverdiho, B. Mariniho, M. Wincklera a dalších. 

O účinkujících: 

MVSICHE VARIE je německý soubor zaměřený na interpretaci staré hudby, zejména hudby 17. století. Jeho členové jsou absolventy renomovaných institutů specializujících se na starou hudbu (Musikhochschule Köln, Schola Cantorum Basiliensis, Akademie für Alte Musik Bremen, Musikhochschule Trossingen, Conservatorium Den Haag) a vystupují spolu od roku 1992. 

Jennie Cassidy je britská mezzosopranistka specializující se především na oblast staré hudby. Její dvou a půl oktávový hlasový rozsah je znám svým jasným tónem a varietou hlasových barev. Během své kariéry vystupovala a nahrávala mimo jiné se soubory New London Consort, Gothic Voices, Joglaresa, Musicians of the Globe, Musica Antiqua of London, Musiche Varie a Psalmody.

O místě konání: 

Koncert se bude konat v netradičním prostředí řeckokatolického kostela sv. Josefa na Josefské ulici v Brně, který byl v roce 1994 uzavřen a teprve až v říjnu 2014 po desetileté rekonstrukci veřejnosti znovu otevřen. Kostel se pro pořádání koncertů téměř nevyužívá; všem zájemce z řad hudební veřejnosti je tak nabídnuta možnost vskutku jedinečného kulturního zážitku. mapa 

Záštita: 

Koncert se koná pod záštitou ministra kultury České republiky Mgr. Daniela Hermana, za finanční podpory Statutárního města Brna a Česko-německého fondu budoucnosti a ve spolupráci s TIC města Brna.

Ceny vstupenek: 

250 Kč | 150 Kč - děti, studenti, senioři, ZTP | 90 Kč - studenti hudebních oborů na místě 10 min. před začátkem koncertu až do naplnění kapacity sálu

Více informací na webových stránkách Hudebních lahůdek 

23. 4. 2016 15:00
Kostel sv. Josefa
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

Podmínky vstupu:
Vstup bude umožněn pouze s použitím respirátoru. Prosíme o dodržování 2 m rozestupu, maximální počet návštěvníků – 6 osob.

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246