TRIO BOHÉMO - BRNĚNSKÁ PREMIÉRA!

Koncert
200 Kč

Trio Bohémo bylo založeno na konci roku 2018 Matoušem Pěruškou (Housle), Kristinou Vocetkovou (Violoncello) a Janem Vojtkem (Klavír).

Na premiérovém koncertě Tria Bohémo v Brně zazní barvitý program z děl L.v. Beethovena, V. Nováka a S. Rachmaninova. Zatímco v první půlce zazní Beethovenova violoncellová sonata C-dur, doslova nabitá hudebním děním vteřinu po vteřině a Novákovo trio Quasi una Ballata postavné na motivech českých i slovenských, druhá polovina bude patřit velkolepému Rachmaninovu druhému elegickému triu, které posluchače vtáhné svou hloubkou, hudební architekturou i úchvatnou technikou.

Kristina Vocetková je jednou z nejúspěšnějších českých violoncellistek nastupující generace, aktivní jak v sólové, tak v komorní hře. Mezi jejími mnoha úspěchy vyčnívá především její loňské vítězství na mezinárodní Rubinsteinově soutěži v Berlíně. V současné době je studentkou magisterského programu Lisztovy akademie v Budapešti.

Matouš Pěruška v současné době absolvuje doktorandské studium na Akademii můzických umění v Praze. V posledních letech vyhrál několik mezinárodních houslových soutěží v roce 2017 byl jedním z finalistů Pražského Jara. V duu s Kristinou Vocetkovou spolupracuje již dlouhá léta a i společně získali řadu ocenění včetně ceny nadace Bohuslava Martinů či ceny Zoltána Kodálye.

Jan Vojtek dokončuje své bakalářské studium na Lisztově akademii v Budapešti. V minulých letech absolvoval stáž na Tokio College of Music v Japonsku, byl jedním z laureátů projektu L´Europe du Piano a finalistou mezinárodní soutěže Euregio Piano Award, na které též získal zvláštní cenu za provedení Janáčkovy Sonáty 1.X.1905. V současné době se chystá především na komorní koncerty a koncerty s orchestry v Maďarsku a ČR.

Program

V. Novák

- Trio Quasi una Ballata

L. v. Beethoven

- Sonáta pro violoncello a klavír C-dur

PŘESTÁVKA

S. Rachmaninov

- Elegické trio č. 2

23. 4. 2019 19:30
Sál milosrdných bratří
Brno

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

 

Otevírací doba:
denně 9.00 - 18.00

Prodáváme také vstupenky ze sítí Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket (Ticketstream pouze hotovost).

+420 513 039 035
+420 602 40 42 46