Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

ZÁMECKÁ SLAVNOST

Hudební lahůdky
Koncert
150 Kč
děti, studenti, senioři, ZTP 100,- Kč

Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, Městským uměním Olomouc a Arcibiskupským zámkem v Kroměříži připravily Hudební lahůdky charitativní koncert, jehož výtěžek bude v plné výši věnován na podporu hudebního archivu arcibiskupského zámku, jednoho z nejvýznamnějších a největších historických hudebních archivů na území České republiky. 

Nejstarší část hudebního archivu tvoří hudebniny z období působení olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelkorna (1664–1695), jehož doba působení na kroměřížském zámku je spojena se vznikem biskupské, později arcibiskupské kapely. Právě v této části fondu se nacházejí hudebniny, které vyžadují nákladné konzervátorské a restaurátorské zásahy.

Účinkující: 

ALINE ZYLBERAJCH – cembalo 

MARTA KRATOCHVÍLOVÁ – barokní příčná flétna 

O programu: 

V rámci programu zazní hudební perly francouzského vrcholného baroka a moravského rokoka v podání cembala a barokní příčné flétny – oblíbených hudebních nástrojů na dvoře „Krále Slunce“, Ludvíka XIV. Ten bude vládnout zejména první polovině koncertu, ve které zazní mimo jiné i královský koncert "Concert royal dans les goût théâtral" od Françoise Couperina. Druhá polovina koncertu nabídne dvě skladby z méně známé klasicistní části kroměřížského archivu a jednu skladbu ze sbírky archivu zámku ve Strážnici ze stejného období. 

Program: 

François Couperin: Huitième concert dans le goût théâtral (výběr)

François Couperin: skladba pro cembalo

Louis de Caix d´Hervelois: Troisième Suite pour la flute traversiere (Troisième recueil)

Leopold Hoffmann: Concerto per il clavicembalo e flauto traverso

Jan Antonín Štěpán: skladba pro cembalo

Francesco Ruge: Solo per flauto traverso con basso

O účinkujících: 

ALINE ZYLBERAJCH absolvovala konzervatoře v Paříži a Bostonu a zahájila svou kariéru jako cembalistka. Později ji zájem o hudbu z konce 18. století přivedl k dobové interpretaci repertoáru na raných klavírech a dalších nástrojích tohoto období. Její sólový repertoár zahrnuje hudbu Byrda, Frescobaldiho, Frobergera, francouzské cembalové školy, J. S. Bacha a jeho synů, Haydna a Mozarta, stejně jako jeho méně známých současníků. Věnuje se rovněž vokální hudbě. Účastnila se mnoha operních produkcí a ráda doprovází zpěváky, ať už v barokním repertáru nebo v písňových recitálech. Pravidelně spolupracuje s houslistkou Alice Pierot a jejím triem AnPaPié a je členem souboru „Le Parlement de Musique“ (Martin Gester). Vyučuje cembalo na Conservatoire National de Région ve Štrasburku a na Conservatoire National Supérieur de Musique v Paříži a je zvána k vedení mistrovských kursů ve Francii, Rakousku, Španělsku, Polsku, Německu, Mexiku, USA, Japonsku a Austrálii. Je zakládající členkou francouzské cembalové společnosti. 

MARTA KRATOCHVÍLOVÁ studovala hru na flétnu na Konzervatoři v Pardubicích a poté na JAMU v Brně. V roce 2000 zahájila studium ve Francii na Conservatoire National de Région de Strasbourg, kde se specializovala na barokní a renesanční příčnou flétnu. Ve Francii až do roku 2010 působila jako hráčka na barokní a renesanční příčnou flétnu v souborech Le Parlement de Musique, Bohemia duo a se souborem NotaBene. V rámci renesančních workshopů (Ferrara, Mnichov, Stuttgart, Basilej) pravidelně účinkovala s Consortem renesančních fléten ze Štrasburku. V současné době žije v České republice a pravidelně koncertuje po celé Evropě. Realizuje komorní a sólové projekty s umělci jako Christophe Coin, Jan Čižmář, Karel Fleischlinger, Joel Frederiksen, Martin Jakubíček, Petr Kolař, Ján Krigovský, Marcin Świątkiewicz, Marc Vonau, Petr Wagner, či se soubory {oh!} Orkiestra Historyczna nebo Plaisirs de Musique, jehož je zakládající členkou. Je také vedoucí consortu renesančních příčných fléten Tourdion.

Záštita: 

Koncert se koná pod záštitou ministra kultury České republiky Mgr. Daniela Hermana.

Ceny vstupenek: 

150 Kč | 100 Kč – děti, studenti, senioři, ZTP

Více informací na webových stránkách Hudebních lahůdek .

25. 7. 2016 17:00
Kroměříž - zámek
Kroměříž

TO JE Brno – Informační centrum a předprodej vstupenek

Adresa:
Panenská 1
602 00 Brno

Otevírací doba:
ZAVŘENO
Po – Pá  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00
So, Ne a svátky  9.00 – 13.30 14.00 - 18.00

 

Prodáváme také vstupenky ze sítí Goout, Ticketportal, Ticketart, Colosseumticket, smsticket, Ticketstream (Ticketstream – platby pouze v hotovosti).

+420 513 039 035
+420 602 404 246